Рішення Дональда Трампа оголосити 8 травня Днем перемоги США у Другій світовій війні — це частина його риторики «Make America Great Again». Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів політтехнолог Тарас Загородній.
Він зазначив, що Трамп працює на американську аудиторію, якій нагадує про часи, коли країна була сильною, переможною та впливовою. На думку експерта, це спосіб створити образ «золотої доби», до якої Америка нібито повинна повернутись.
Загородній також нагадав про генерала Патона, який воював у Першій і Другій світовій війнах. Ці згадки Трамп використовує, аби підсилити ефект “історичної величі”.
Варто зауважити, що хоч війна офіційно завершилася 2 вересня 1945 року капітуляцією Японії, Трамп зробив акцент саме на 8 травня — як на символ ролі США в перемозі.
У радянські часи 9 травня сприймалося як символ перемоги у Другій світовій війні. Згодом в Україні ця дата все більше асоціюється не зі святкуванням, а з пам’яттю про війну та її жертви.
Варто нагадати, що офіційним завершенням Другої світової вважається 2 вересня — день, коли Японія підписала акт про капітуляцію. Напередодні, у серпні, Сполучені Штати завдали по країні ядерного удару.
Нагадаємо, у Росії вже почали святкувати День Перемоги — й розпочали з дитсадків. У Воронежі провели «парад Перемоги» для малюків, де діти каталися на іграшковій «військовій техніці». Організували дійство місцеві поліцейські — під патріотичну символіку та військову музику.
Російські загарбники готуються до святкувань 9 травня – у кожних дитячих канцтоварах на тимчасово окупованих територіях продається відповідна атрибутика.
Також ми писали, що у кількох містах Росії набирає обертів нова мода — виписувати новонароджених із пологових будинків у військовому камуфляжі. Свідками таких “патріотичних” церемоній стали жителі Калуги, Брянська, Ставрополя та інших регіонів.
Нагадаємо, Кремль наполягає на припиненні вогню лише на дні святкування Дня Перемоги — для урочистостей. Росія не готова до повноцінного миру і вимагає від України відповіді саме на свою ініціативу, відкидаючи будь-які інші варіанти. Київ і Вашингтон назвали це маніпуляцією.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що тільки повне і безумовне припинення вогню щонайменше на 30 днів може дати основу для реальної дипломатії.
“Зараз ось знову чергова спроба маніпуляцій: чомусь усі мають чекати 8 травня і тільки тоді припиняти вогонь. Щоб забезпечити Путіну тишу на час параду. Ми цінуємо життя людей, а не паради. Саме тому ми вважаємо, що світ вважає, що немає причин чекати 8 травня. І вогонь має бути припинений не на кілька днів, щоб потім знову вбивати”, – зазначив він.