Старі будинки і потужні землетруси: Чи витримають їх радянські споруди

Старі будинки і потужні землетруси: Чи витримають їх радянські споруди Україна

Сейсмолог пояснив

Завчасно передбачити землетрус – неможливо. Можна лише розрахувати його вірогідність

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/stari-budinki-i-potuzhni-zemletrusi-chi-yih-vitrimayut-radyanski-sporudi_348375-html/
© Сила Слова

Більшість житлових будинків радянської забудови в Україні здатні витримати землетруси силою до 5 балів за шкалою Ріхтера. Сучасні ж будівельні норми передбачають стійкість споруд до поштовхів у 6–7 балів. Про це розповів доктор фізико-математичних наук Інституту геофізики ім. С. І. Субботіна НАН України Дмитро Гринь.

За його словами, навіть у межах одного регіону геологічні умови можуть суттєво різнитися. Тому для кожної окремої будівлі варто проводити індивідуальні сейсмічні дослідження, особливо якщо йдеться про критичну інфраструктуру чи місця масового скупчення людей.

До 2004 року в Україні діяли радянські будівельні стандарти, за якими більшість житлових об’єктів не були розраховані на сильні поштовхи. Окрім того, навіть незначні, але регулярні коливання ґрунту поступово послаблюють конструкції та збільшують ризик руйнувань під час потужного землетрусу.

Загалом з погляду сейсмічної активності Україна вважається відносно безпечною. Близько третини її території розташовано на Українському кристалічному щиті, де немає активних розломів. Відчутні поштовхи Землі часто пов’язані з активністю румунської зони Вранча — одного з найнебезпечніших сейсморегіонів Європи, що приблизно за 110 кілометрів від українського кордону.

Джерело: Нерухомі

Рейтинг статті