Україна вже отримала від партнерів майже 70 американських винищувачів F-16, їх передали Данія, Нідерланди та Греція.
В рамках міжнародної програми Interstorm у Королівських Військово-повітряних силах Великої Британії вже четверта група українських військовослужбовців проходить підготовку з пілотування цими літаками.
Про це пише Le Monde. Видання зазначає, що навчання триватиме шість місяців, пише Обоз.
За цей час близько десяти військовослужбовців з України навчатимуться основ навігації та пілотування на винищувачах F-16, а також основам англійської мови.
Міжнародна програма Interstorm була започаткована на початку 2023 року британцями й голландцями та організована на саміті НАТО у Вільнюсі в липні того ж року з метою навчити українців керувати американськими винищувачами F-16.
Участь також беруть бельгійці, данці, румуни, американці, французи та португальці.
Оскільки британці не мають власних F-16, вони взяли на себе відповідальність за перший етап навчання: навчення українських пілотів основ навігації й пілотування бойових літаків, а також вивчення англійської мови.
Ці десять молодих чоловіків були відібрані українською армією після чотирьох років навчання у військово-повітряній академії.
Вони вже встигли трохи політати на літаках радянського типу.
Тепер же протягом пів року у Великій Британії вони проходитимуть додаткову теоретичну підготовку для ознайомлення зі стандартами пілотування та управління повітряним рухом, характерними для НАТО.
А також пройдуть інтенсивні курси англійської мови та виконають шістдесят годин польотів на літаку Grob Tutor.
Загалом їхнє навчання триває вісімнадцять місяців, що майже на рік менше, ніж традиційна підготовка пілотів F-16, яка зазвичай триває від двох з половиною до трьох років.
“Очевидно, ідея полягає в тому, щоб підготувати молодих пілотів до бою якомога швидше, оскільки Україна отримала майже 70 літаків F-16 (наданих Данією, Нідерландами та Грецією)”, – зазначило видання.
Українські студенти-пілоти кажуть, що готові захищати свою країну.
“F-16 дозволять нам ефективніше полювати на ворожі літаки, вони мають кращий радар і зупинятимуть ракети дальнього радіусу дії.
Наша велика проблема – це ракети й безпілотники, які атакують наші електростанції та інфраструктуру. F-16 забезпечать кращий захист наших кордонів, але цього буде недостатньо для перемоги у війні”, – наголосив один з українських пілотів.