У історичному осередку Києво-Подолу, без дозволів розбирають історичну будівлю — Новий академічний корпус Києво-Могилянської академії, зведений у 1822 році. Про це повідомив дослідник історичної спадщини Дмитро Перов, передають Патріоти України.
За його словами, архітектурну пам’ятку спроєктував Людовік Шарлемань, а керував будівництвом Андрій Меленський — автор одного з перших генеральних планів Києва.
Памʼяткоохоронець наголошує, що роботи проводять із порушенням закону: перекриття вже частково демонтовані, а цінну жовту цеглу викидають як сміття. Будівлю разом із двома іншими об’єктами було внесено до Державного реєстру пам’яток у травні 2024 року, тож будь-які зміни заборонені без погодження Міністерства культури.
Незважаючи на офіційний припис про зупинення робіт і накладений штраф за попереднє пошкодження історичних об’єктів, керівництво академії продовжує втручання. Президент НаУКМА Сергій Квіт намагався оскаржити припис у суді, проте Київський окружний адмінсуд залишив його чинним.
Як відомо, на київському Подолі чимало знакових будівель та пам’яток архітектури ставали жертвами варварства власників та орендарів, за бездіяльності та безпорадності з боку столичної влади.
Нещодавно саме тут знесли чергову історичну пам’ятку архітектури, якій у 2025 році мало виповнитися 200 років. Йдеться про садибу на вулиці Сагайдачного, 16/5.