Тиша в ефірі, раптова тривога і гучні вибухи, що лунають аж до материкової частини. Це не сценарій голлівудського блокбастера, а реальність останніх днів для окупаційної адміністрації в Криму. Українські спецслужби та Сили оборони завдали чергового, можливо, одного з найболючіших ударів по логістиці та системі протиповітряної оборони ворога.
Сліпа зона російської ППО
Довгий час Кремль намагався переконати світ, що Крим — це неприступна фортеця, оточена щільним куполом із найсучасніших російських зенітних систем. Але останні події змушують переглянути ці твердження. За даними Служби безпеки України, 12 та 13 липня наші військові провели блискучу операцію, яка показала справжню вразливість ворога.
Що саме стало мішенню? Список вражає своєю точністю та масштабністю. Українські «очі» та «руки» дісталися до найчутливіших точок:
- Пускова установка елітного ЗРК С-400 «Тріумф» у Керчі.
- Комплекси «Тор-М2» та «Панцир-С1», які мали прикривати небо над окупованими територіями.
- Дві потужні радіолокаційні станції «Небо-У» у Керчі та Мелек-Чесме.
Знищення цих елементів означає не просто втрату дорогої техніки. Це «осліплення» ворожої системи ППО на ключових напрямках, що відкриває коридори для подальших ударів.
Енергетичний параліч півострова
Але війна ведеться не лише в повітрі, а й на землі, де вирішується питання життєзабезпечення окупаційного режиму. Головна мета ударів — енергетична інфраструктура, яка живить військові бази та тили армії РФ.
Під вогнем опинився стратегічно важливий енергоміст «Кубань – Крим». Його пошкодження — це серйозний логістичний удар, адже саме через нього йшло постачання електроенергії на півострів. Окрім того, вщент розбито 10 енерговузлів та перекачувальну газову станцію. Ударам піддалися підстанції у Керчі, Рубіжному, Сіверськодонці та інших населених пунктах на тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької та Запорізької областей.
Наслідки таких дій важко переоцінити. Без стабільного електропостачання ворог втрачає можливість ефективно керувати військами, ремонтувати техніку та забезпечувати побут окупаційних адміністрацій.
Тіньовий флот горить в Азовському морі
Поки на суші та в повітрі йде робота по знищенню ППО, на воді розгортається інша драма. Сили безпілотних систем України продовжують полювання на так званий «тіньовий флот» Росії, який намагається обходити санкції та постачати ресурси для війни.
Лише в ніч на 13 липня було уражено 15 суден: танкери, суховантажі, пором та буксири. А загальна статистика за тиждень (з 6 по 13 липня) виглядає просто фантастично: 105 плавзасобів виведено з ладу. Це означає, що кожен день російський бізнес та армія втрачають мільйони доларів, а їхні логістичні ланцюги рвуться один за одним.
Окупанти звикли ховатися за спинами цивільних суден та в акваторії портів, вважаючи це безпечною зоною. Але українські дрони довели: безпечних місць для ворога більше не існує. Ні в Криму, ні в Азовському морі.
Як ви вважаєте, чи зможе ворог швидко відновити пошкоджену інфраструктуру в Криму? Пишіть свою думку в коментарях та обов’язково поділіться статтею з друзями!