Догляд за виноградом навесні дуже важливий, якщо ви хочете отримати багатий урожай. Травень – найкращий час для того, щоб підгодувати виноград. Процедуру необхідно провести до початку цвітіння. Це дуже важливо для стартового живлення пагонів. Крім того, підгодівля сприяє активному росту рослин, особливо в умовах холодної весни, коли пагони можуть відставати в розвитку.
До слова, весняна обрізка – запорука здорового та плодоносного виноградника. Якщо вам цікаві деталі, читайте матеріал: Коли і як правильно обрізати виноград навесні: всі тонкощі процесу.
🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/rostyme-yak-na-drizhdzhah-chym-pidhoduvaty-vynohrad-u-travni-dlya-bahatoho-vrozhayu/
© Сила Слова
Що потрібно робити з виноградною лозою навесні
Як розповів на своєму Youtube-каналі виноградар-любитель Володимир Шпак, навесні під виноградну лозу потрібно внести добриво. Основна мета першої весняної підгодівлі винограду – поліпшити живлення рослин, що, своєю чергою, прискорює нарощування зеленої маси та сприяє розвитку бутонів.
Володимир радить підживити виноград у травні свіжим коров’яком. Оптимально змішувати 1-2 частини коров’яку з водою до отримання густої сметаноподібної маси. Суміш має постояти 15-20 хвилин, щоб вона добре розчинилася.
Перед внесенням коров’яку необхідно добре полити виноградні кущі чистою водою. Це допоможе уникнути перегріву коренів і поліпшити засвоюваність добрива.
Стандартна норма для дорослого куща винограду – близько 100 грамів коров’яку. Для молодих рослин дозу потрібно зменшити вдвічі. Для дуже молодих кущів можна використовувати 3-4 частини від норми.
Частота підживлення винограду коров’яком зазвичай становить 2-3 рази за сезон з інтервалом 15-20 днів. Рекомендується провести перше підживлення до початку цвітіння, а потім повторити його через 2-2,5 тижні.
Володимир радить стежити за станом ґрунту і поливати залежно від вологості, щоб уникнути надмірного росту пагонів.
Загалом підживлення з коров’яку допомагає на різних етапах росту винограду і сприяє зміцненню рослин і збільшенню врожайності.
Як альтернативу коров’яку для підгодівлі винограду можна використовувати:
- курячий послід – його обов’язково потрібно зброджувати (співвідношення 1:20) перед застосуванням. Послід потрібно настоювати близько тижня;
- баранячий і козячий гній – також можна настояти 1-2 дні для розм’якшення, і потім використовувати;
- кінський гній – його можна використовувати відразу, не зброджуючи;
- мінеральні добрива з високою часткою азоту підходять для початкової стадії росту пагонів.
Дивіться відео – Чим підгодувати виноград у травні: