Заява РФ про припинення вогню
Країна-агресор Росія заявила про так зване «припинення вогню» з 8 по 10 травня на період святкувань до 9 травня. У російському відомстві повідомили, що за рішенням Володимира Путіна з 00:00 8 травня до 10 травня російська сторона нібито припиняє бойові дії.
Зокрема, у заяві йдеться про припинення:
- артилерійських обстрілів
- застосування ракетного озброєння
- використання далекобійної високоточної зброї
- запусків ударних безпілотників
При цьому Москва закликала Україну «наслідувати приклад» російської сторони.
Погрози Києву та реакція України
Попри заяви про «перемир’я», у Міністерстві оборони РФ одночасно озвучили прямі погрози Україні. У заяві сказано, що у разі «спроб зірвати святкування» у Москві російська армія нібито завдасть «масованого ракетного удару по центру Києва».
Раніше Україна вже ініціювала режим тиші, однак Росія не підтримала його та продовжила атаки по українських містах. Володимир Зеленський наголосив, що Україна реагуватиме «дзеркально» залежно від розвитку ситуації.
Читайте також:
- 🚨 Ракетна загроза: ворог атакує Україну швидкісними цілями
- 🇺🇸 Трамп змінює риторику щодо України: Бен Ходжес пояснив причину
- 🚀 Гранти для бізнесу: уряд оновив програму «Власна справа» з 1 вересня
- 🦌⚠️ Обережно, у Києві лосі: чому тварини виходять на дороги та чим це загрожує
- Скандал на “Львівській сотці” набирає обертів: дискваліфікований гонщик зробив гучну заяву