"Рамштайн" ухвалив плани допомоги Україні на довгострокову перспективу

Різне

Союзники у форматі “Рамштайн” домовилися про плани підтримки України, спрямовані на зміцнення її обороноздатності до 2027 року. Про це йдеться у заяві Міністерства оборони США, передає РБК-Україна.

США оприлюднили спільну заяву лідерів восьми коаліцій у межах формату “Рамштайн”. Союзники України, виконуючи зобов’язання від 12 липня 2024 року, узгодили вісім дорожніх карт. Ці документи спрямовані на оптимізацію допомоги Україні, підтримку розвитку її обороноздатності, спроможності стримування та посилення взаємодії з НАТО.

“Ці дорожні карти є суттєвим кроком уперед у підтримці України нашими країнами, інформують про продовження роботи коаліцій можливостей, а також надсилають важливий сигнал попиту оборонній промисловості”, – йдеться в заяві.

Країни-партнери підкреслюють намір тісно співпрацювати з Україною не лише під час війни, але й у післявоєнний період. Це передбачає пожертвування, закупівлі, інвестиції та заходи з розширення промислової бази, зокрема через розвиток внутрішнього виробництва й зміцнення оборонної промисловості України.

“Коаліції також планують постійно вдосконалювати та інтегрувати ці детальні плани для підтримки термінових і довгострокових потреб, оскільки Україна захищається від майбутньої російської агресії та стримує її”, – заявили союзники.

На засіданні Контактної групи з питань оборони України глава Пентагону Ллойд Остін підкреслив, що діяльність коаліцій сприяє оперативнішому наданню допомоги Україні від партнерів.

“Ми створили вісім коаліцій за можливостями. Їх очолюють 14 країн, а також Україна. У тісному партнерстві з нашими національними директорами з озброєнь ці нові коаліції гарантують, що наша підтримка буде скоординованою, ефективною та стійкою”, – сказав він.

Як наголосив Остін, коаліції продовжать підтримувати нагальні потреби України на полі бою та допоможуть стримувати російську агресію у довгостроковій перспективі, поки реалізуються критичні реформи щодо мобілізації та в інших сферах.

Головні цілі України

Як пояснив міністр оборони Рустем Умєров, головне завдання України – збалансувати нагальні потреби армії під час війни із довгостроковими цілями розвитку Сил оборони. Також триває робота над тим, щоб ЗСУ були повністю сумісні з силами НАТО.

34 країни вже стали частиною коаліцій. Згідно з узгодженими дорожніми картами, основні напрямки роботи:

  • забезпечення військової допомоги;
  • організація закупівель;
  • залучення інвестицій;
  • підтримка української оборонної промисловості та її розвитку.

“Це також важливий сигнал українській оборонній промисловості: попит на озброєння та техніку є, і він дуже високий”, – додав Умєров.

“Рамштайн-25”

Нагадаємо, сьогодні у Німеччині проходить 25-та зустріч Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн”. ЇЇ очолює глава Пентагону Ллойд Остін, також у Німеччину прибув президент України Володимир Зеленський.

Представники адміністрації Джо Байдена востаннє візьмуть участь у засідання Контактної групи з оборони України.

Нагадаємо, Міністр оборони США Ллойд Остін оголосив про новий пакет військової допомоги для України на суму 500 мільйонів доларів. Заяву він зробив під час засідання у форматі «Рамштайн» у Німеччині. Це засідання стало для Остіна фінальним у рамках «Рамштайну», а оголошений пакет допомоги – останнім від адміністрації Джо Байдена.

Рейтинг статті