В Республіці Білорусь почались військові навчання, які передбачають застосування балістичного озброєння. Відповідно, в кількох областях України сигнали повітряної тривоги будуть лунати частіше. Про це у своєму Телеграм-каналі повідомив екс-мер Рівного Олександр Третяк.
За його словами, військові навчання на території сусідньої з Україною Білорусі будуть тривати до 31 грудня. Через це на території Волинської та Рівненької областей сигнали повітряних тривог стануть частішими.
Крім того, Олександр Третяк заначив, що у разі пуску ракет з території Білорусі, вони вже за лічені хвилини досягнуть території України.
“Зважайте, що у разі запуску ракет з території Білорусії, вони за лічені хвилини можуть досягнути нашого регіону”, – повідомив він.
Що цьому передувало
Сьогодні, 10 грудня, у північних областях України оголосили повітряну тривогу через імовірну загрозу запуску балістичних ракет із території Білорусі.
Як повідомляє моніторинговий OSINT-проєкт “Беларускі Гаюн”, тривога у Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській та Чернігівській областях була спричинена саме цією загрозою.
Аналітики зазначили, що раніше в Білорусі створили нову зону обмеження польотів — Ольманське болото, а з 10 грудня там розпочалися навчання.
Розміщення ракет “Орешник” в Білорусі – останні новини за темою
Нагадаємо, як раніше повідомляв Главред, 6 грудня самопроголошений лідер Білорусі Олександр Лукашенко звернувся до російського диктатора Володимира Путіна з проханням розмістити на території Білорусі ракетний комплекс “Орешнік”. Російський диктатор заявив про готовність виконати це прохання, повідомляє агентство “БелТА” за результатами засідання вищої держради так званої “союзної держави”.
Керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко назвав цю заяву “страшилкою”, яку Кремль використовує для нагнітання ситуації, посилаючись на вплив російських високопосадовців Сергія Кирієнка та Миколи Патрушева.
10 грудня Лукашенко заявив, що в Білорусі є приблизно 30 майданчиків, готових для розміщення ракетної системи “Орєшнік”. Згідно з інформацією “БелТА”, наразі триває вибір локації з найменшою відстанню до потенційних цілей.