Путін прагне “перемогu”: розвідка США розкрила плани Кремля на 2025 рік

Різне

Росія робить ставку на затяжну війну, вважаючи, що зможе виснажити Україну та дочекатися втоми Заходу.

Лідер РФ Володимир Путін не змінив своїх цілей у війні проти України і продовжує прагнути до перемоги. Кремль прагне нав’язати Україні післявоєнний нейтралітет і обмежити її оборонні можливості. Про це йдеться в щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз – 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу США.

У документі зазначається, що Москва робить ставку на стратегію виснаження України — прагне підірвати її здатність чинити опір, деморалізувати населення та дочекатися ослаблення підтримки Києва з боку Заходу. Хоч темпи просування російських військ повільні, російське командування, ймовірно, вважає їх прийнятними.

“Путін майже напевно залишається налаштованим на перемогу в Україні, а його цілі здебільшого не змінилися з початку війни: нейтралітет України та подальший поділ української держави. За відсутності переговорного врегулювання або, альтернативно, потужної підтримки з боку Заходу, ситуація на полі бою, ймовірно, й надалі повільно змінюватиметься на користь Росії протягом 2025 року, хоча темпи просування російських військ уповільнюються й супроводжуються значними втратами в особовому складі та техніці”, – йдеться у документі.

За даними розвідки США, Росія з початку повномасштабного вторгнення втратила понад 700 000 військовослужбовців, із них щонайменше 170 000 — загинули. Крім того, знищено понад 10 000 одиниць бойової техніки, зокрема 3000 танків, а також близько 250 літаків і гелікоптерів.

Попри значні втрати, російські сили продовжують поступове просування на сході України та залучають додаткові ресурси. На Курському напрямку для підтримки наступу задіяно понад 10 тисяч північнокорейських військових.

Крім того, Росія активно застосовує дрони-камікадзе та ракети великої дальності для атак по критичній інфраструктурі України. Такими ударами росіяни намагаються підірвати волю України до опору.

У звіті також наголошується, що Путін не відмовився від своєї основної мети — нав’язати Україні післявоєнний нейтралітет, обмежити її військовий потенціал та добитися подальшої фрагментації української держави.

“Хоча Путін і його військове керівництво, ймовірно, надавали б перевагу швидшим успіхам на полі бою, Москва, схоже, задоволена поточними темпами повільного просування, вважаючи, що у такий спосіб зможе поступово виснажити ресурси України та її волю до опору, а також дочекатися зниження підтримки з боку Заходу”, – підкреслили у звіті.

Рейтинг статті