У день літнього сонцестояння полярники зі станції «Академік Вернадський» записали захопливе відео, яке демонструє довгий світловий день.
За даними Національного антарктичного наукового центру, на острові Галіндез сонце зійшло о 02:02 і зайшло о 00:27, що тривало майже 22 години 25 хвилин.
“Оскільки станція “Академік Вернадський” розташована трохи північніше південного полярного кола, то тут немає традиційних полярних або білих ночей. Тобто взимку Сонце на кілька годин все ж піднімається над горизонтом, а влітку – ховається за обрій”, – йдеться у повідомленні.
Науковці нагадують, що в Південній півкулі пори року змінюються у протифазі до північної, тому, коли в Україні зима, в Антарктиці панує літо.
Цікаво, що на станції “Академік Вернадський” Різдво почалося ще за кілька днів до самого свята з… дитячих колядок. Онлайн до полярників завітали шість першокласників з вчителькою Ольгою Істоцькою із нині, на жаль, зруйнованого Липецького ліцею ім. П.В. Щепкіна (Харківщина на кордоні з рф).
Ще до повномасштабного вторгнення учасники експедицій приходили в цю школу й лишили український прапор зі своїми підписами. Під час окупації Липців росіяни відібрали цей стяг, а Ольга Істоцька героїчно намагалася його врятувати (раніше ми писали про цю історію).
“Колядуємо не заради цукерок – їх поїмо ще після Перемоги! Колядуємо заради тих, кому потрібна наша допомога: Збройні Сили України”, – так зазначили учні. Їхня мета – закупити якомога більше хімічних грілок для захисників на фронті.
Полярники з радістю прийняли колядників, задонатили, а також показали родину пінгвінів з пташенятами в гнізді, чим викликали неабияке захоплення у дітей.
Раніше повідомлялося, що науковці з Університету Сяминь у Китаї зробили відкриття, яке може стати проривом у боротьбі зі старінням. Вони з'ясували, що природна речовина — літохолева кислота (LCA), яка виробляється печінкою, здатна уповільнювати вікові зміни в організмі. Раніше канадські науковці з Університету Конкордія в Монреалі з’ясували, що літохолева кислота подовжує життя дріжджів, впливаючи на тривалість їхнього життя через два різні механізми.