Політолог назвав три можливі сценарії для розвитку переговорів про кінець війни

Різне

Путін затримує переговори про світ. Насправді, навіть угода про припинення вогню протягом 30 днів ні Путін, ні члени російської делегації не підтвердили, чим більше вони не підписали. Судячи з реакцією Білого дому на ситуацію, найбільш реалістичний сценарій розвитку подій в Україні є інерційним.

Про це в ефірі телеканалу Безкоштовний Доктор політичних наук Ігор Петренко сказав.

Сценарій № 1: Сполучені Штати зменшать допомогу, а Російська Федерація зафіксує більше

“Найреалістичнішим є інерційний сценарій. Тобто події розвиватимуться, коли вони продовжуються. Сполучені Штати зменшать допомогу в Україні, Європейський Союз збільшить її. Російська федерація спробує захопити якомога більше територій України, усвідомлюючи, що рано чи пізно він повинен погодитися на якусь перемирку”, – сказав політичний вчений.

За допомогою цього сценарію є важлива ефективність та швидкість прийняття рішень в Європейському Союзі у питаннях стратегічної самостійності в галузі безпеки.

“Вони, звичайно, вважають Україну як важливим елементом. З одного боку, як захист східного кордону, з іншого боку, як країну, яка має величезний досвід та захист -промисловий потенціал, який також може бути використаний для підвищення оборонної здатності Європейського Союзу”, -сказав він.

Експерт також розповідає про втрату інтересу до України від США.

“Можливо, справді, Сполучені Штати можуть втратити інтерес до українського питання, звинувачувати Росію, Україну, Європу тощо, і швидко перейти на щось інше. Наприклад, до Панами або повернення до важкої проблеми в Гренландії. Тоді Китай може зіграти більш активну роль”, – сказав Петренко.

Сценарій 2: Сполучені Штати посилить тиск на Україну

У такій ситуації можливо, що США можуть посилити тиск на Україну.

“Оскільки, як ми бачимо, у Трампа є пряники для Російської федерації, але немає батогів. Але для України найбільше – це лише батог. У розумінні Трампа йому потрібна Росія як інструмент проти Китаю, скажімо, відірвати Росію з Китаю.

Сценарій 3: Трамп перегляне свою стратегію

З цим варіантом, за словами політолога, президент США Дональд Трамп все ще розуміє, що зараз грає час проти нього. Зрештою, поки що було багато високопрофільних обіцянок від нього, але результату ще не було.

“Трамп дійсно потребує певного результату, і тут він все ще може спробувати чинити тиск на Російську федерацію, щоб отримати те, що він хоче. Але поки що ми не бачимо великого ентузіазму від Трампа”, – наголосив Петренко.

Президент США Дональд Трамп заявив, що він “розлючений” і “роздратований” тим, що Путін поставив під сумнів легітимність президента України Володимира Зеленського.

Військовий експерт Олег Чжанов вважає, що Путін “Трамп веде за носом, як осла на арені”.

Рейтинг статті