Пізно вночі! Термінове звернення НАТО – все вже вирішено: зрив переговорів? У Байдена все злили!

Блоги

Росія може мати серйозні військові проблеми у разі, якщо не змінить своєї агресивної зовнішньої політики — заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю виданню Financial Times.

Генсек Альянсу наголосив, що у разі агресії проти України відносини Москви з Альянсом загостряться і їй загрожують серйозні стримуючі заходи.

«Росія має зупинити свою нинішню зовнішню політику та почати співпрацювати із Заходом. Інакше вона зіткнеться з військовим альянсом, загартованим для війни», – заявив Столтенберг.

Він додав, що ризик конфлікту між НАТО та Росією продовжує існувати. Водночас Столтенберг припустився можливості політичного вирішення ситуації навколо України з урахуванням інтересів Росії.

“Можливо разом знайти політичне рішення, а також врахувати занепокоєння Росії”, – сказав генсек НАТО.

При цьому Столтенберг додав, що НАТО буде сподіватися на краще, але “також буде готуватися до гіршого”.

Водночас, США на переговорах з Росією виключають поступки цій країні щодо територіальної цілісності України. Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен, повідомляє The New York Times.

За словами Блінкена, переговори США та РФ ведуться не для того, щоби піти на поступки перед загрозою вторгнення Росії в Україну. Мета переговорів – зниження напруженості.

“Йдеться про те, щоб подивитися, чи є в рамках діалогу та дипломатії речі, які обидві сторони, всі сторони можуть зробити для зниження напруженості. Ми робили це у минулому”, – сказав Блінкен.

Також Держсекретар США Ентоні Блінкен озвучив два шляхи вирішення російсько-українського конфлікту. Це шляхи діалогу та конфронтації.

Про це він написав у своєму Twitter.

«Є два шляхи у розв’язанні питання щодо України: шлях діалогу та дипломатії, щоб врегулювати наші розбіжності та уникнути конфронтації, і шлях конфронтації та серйозних наслідків для Росії, якщо вона відновить свою агресію», — написав Блінкен.

Також він нагадав про готовність США та Євросоюзу до масштабних санкцій проти РФ у разі поновлення останньої агресії проти України.

«Сьогодні я повторив журналісту ABC Дж. Стефанопулосу наш вибір щодо дипломатичної резолюції щодо України та підкреслили нашу готовність накласти серйозні та масштабні наслідки у координації з нашими європейськими союзниками та партнерами, якщо Росія відновить свою агресію», — написав Блінкен.

Він заявив, що РФ у геополітичному плані прагне домогтися відновлення порядку речей, що існував за часів СРСР. Проте, підкреслив він, повернення у світ сфер впливу лише призведе до конфліктів, нестабільності та навіть світових війн.

Глава Держдепу також додав, що не очікує на прорив під час переговорів з РФ, які почнуться сьогодні в Женеві.

У свою чергу Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розкритикував “вимогу” Кремля про визнання російської сфери впливу. За його словами, ультиматуми РФ не лише нелегітимні, а й завдають шкоди міжнародному миру та безпеці.

Відповідну заяву дипломат опублікував на своїй сторінці у Twitter. Глава зовнішньополітичного відомства закликав називати “речі своїми іменами”.

“Путін вимагає, щоб США, НАТО та ЄС визнали сферу впливу Росії над суверенними сусідніми державами. Але холодна війна закінчилася, як і сфери впливу. Вимоги Путіна є нелегітимними і завдають шкоди міжнародному миру та безпеці”, – написав Кулеба.

Нагадаємо, що Напередодні переговорів делегацій у Женеві 9 січня відбулася робоча вечеря з офіційними особами США та Росії у рамках початку серії зустрічей. Як повідомляє Associated Press, заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков та інші російські офіційні особи понад дві години розмовляли з головою американської делегації заступником держсекретаря США Венді Шерман.

Рябков зазначив, що переговори будуть складними та діловими. Водночас дипломат підкреслив, що делегації не витрачатимуть марно часу.

“Ми занурилися в суть майбутніх питань, але переговори будуть важкими. Вони не можуть бути легкими. Вони будуть діловими. Думаю, завтра ми не будемо марнувати час”, – сказав Рябков.

Source
Рейтинг статті