Секрет великого врожаю: чим підживити цибулю в липні для ідеального результату

Секрет великого врожаю: чим підживити цибулю в липні для ідеального результату

📌 Коротко про головне:

  • Липень — критичний період, коли цибулини набирають масу та формують якість для зимового зберігання.
  • Для підживлення використовують зольний розчин, сульфат калію, калімагнезію або монофосфат калію.
  • Важливо мінімізувати полив та захищати грядки від цибулевої мухи сольовим розчином або тютюновим пилом.

Найкраще підживлення для цибулі в липні! Завжди готую розчин, який значно покращує врожай, кожного року в захваті від результату!

Липень для мене — це найважливіший період у догляді за цибулею, адже до викопування залишається зовсім небагато часу. Саме зараз я бачу, як цибулини активно набирають масу, формують щільність і ті самі товарні якості, які потім визначають їх лежкість і смак. У цей момент я завжди особливо уважно стежу за рослинами, адже будь-яка дрібниця може вплинути на кінцевий урожай.

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/pidzhyvlennya-tsybuli-2005641/
© Сила Слова

підживлення цибулі
Фото: Pixabay

Розчини та добрива:

  • Вода – 10 л
  • Сіль – 2 ст. л. (для соляного розчину проти цибулевої мухи)
  • Деревна зола – 1 склянка (на 10 л води)
  • Табачний пил – 200 г
  • Сульфат калію – 1 ст. л. на 10 л води
  • Калімагнезія – 1 ст. л. на 10 л води
  • Монофосфат калію – 1 ст. л. на 10 л води
  • Табачний пил або тирса з березовим дьогтем – для мульчування грядок

Перш за все я обов’язково розпушую ґрунт на цибулевих грядках, особливо якщо земля важка й глиниста. Якщо потрібно, я трохи присипаю її річним піском, щоб цибулини мали більше простору для росту. Також я завжди контролюю вологість, адже в липні зайва вода для цибулі вже небезпечна. Я більше не поливаю грядки без потреби, тому що надлишок вологи може викликати загнивання шийки цибулини і значно зіпсувати зберігання врожаю.

Окрему увагу я приділяю боротьбі з цибулевою мухою, адже саме в цей період вона найбільш активна. При сильному ураженні я можу використовувати спеціальні препарати, але найчастіше готую простий сольовий розчин — 2 столові ложки солі на 10 літрів води. Також я обов’язково присипаю грядки тютюновим пилом або тирсою, просоченою березовим дьогтем, щоб відлякати шкідників під час їхньої другої хвилі.

Для фінального підживлення я використовую зольний розчин — 1 склянка золи на 10 літрів води з додаванням 200 г тютюнового пилу.

Якщо немає можливості готувати настої, я беру мінеральні добрива: сульфат калію, калімагнезію або монофосфат калію — по 1 столовій ложці на 10 літрів води. Усі ці дії я роблю поступово, розуміючи, що саме в липні закладається якість майбутнього врожаю, його смак і здатність довго зберігатися взимку.

Рейтинг статті