Підживіть цибулю у червні двічі і врожай вас дуже порадує

Підживіть цибулю у червні двічі і врожай вас дуже порадує Різне

Цибуля – це знайома кожному городнику рослина, і здається, що доглядати її просто. Однак часто цибулини виростають дрібними та погано зберігаються. Щоб зрозуміти, у чому справа, потрібно знати, як формуються цибулини і коли їм потрібні підживлення.

Як і будь-яка рослина, цибуля спочатку запасає поживні речовини в листі. У цей період для нарощування зеленого пера їй потрібний азот. Потім цей процес закінчується, і харчування переходить у цибулини, і рослина кидає всі сили на утворення та зростання головок. Потреба азоту значно зменшується, і тепер у першу чергу потрібні фосфор і калій.

Якщо продовжувати підживлення з надлишком азотистих добрив, зелене перо стане потужним, але харчування не піде в цибулину, і утворення ріпки затягнеться, що призведе до поганого зберігання головок. Тому червневе підживлення дуже важливе. Для отримання великих цибулин, рослини у червні необхідно підгодувати двічі. Цибулини отримають необхідне харчування, почнуть швидко рости та збільшуватись у розмірах.

Ще один важливий нюанс: недосвідчені садівники іноді зривають зелене перо у цибулі, призначеної на ріпку. У цьому випадку рослина змушена відрощувати його заново, відкладаючи закладку головок, що може призвести до маленьких цибулин. Для зелені потрібно вирощувати окремо цибулю або використовувати багаторічні цибульні культури для зрізування.

У ріпчастої цибулі та її “родичів” слабка коренева система, тому вони краще реагують на рідкі підживлення. Добрива, будь то сухі або рідкі, слід вносити у вологий ґрунт. Рослини негативно реагують на високу концентрацію добрив, тому рекомендується використовувати невеликі або середні дози мінеральних добрив.

Підживіть цибулю у червні двічі і врожай вас дуже порадує

Цибуля добре сприймає органічні підживлення, такі як настій коров’яку, пташиного посліду, “зелене добриво” та зола. У червні цибуля активно нарощує листя, тому важливо підтримувати оптимальну вологість ґрунту, щоб зростання надземної частини не припинялося передчасно. При посушливій погоді потрібний регулярний полив грядок.

Рекомендується замульчувати грядки соломою, щоб запобігти випаровуванню вологи і перегріву ґрунту. Це допоможе корінням залишатися у верхньому шарі землі, де вони зможуть швидше отримувати поживні речовини під час проведення кореневих підживлень.

Contents

  1. Перше червневе підживлення
  2. Додатково:
  3. Друге червневе підживлення
  4. Як я готую підживлення для цибулі у червні

Перше червневе підживлення

У червні, коли цибуля вже має 7-8 листків, проводиться перше червневе підживлення, через 10-14 днів після травневого. Є кілька варіантів підживлення:

Сечовина або аміачна селітра: при блідому вигляді рослин або уповільненому рості можна використовувати розчин сечовини (20-30 г на 10 л води) або аміачної селітри.

Настій трави: як органічний азот можна використовувати зброджений настій трави, який готується з будь-яких бур’янів. Для приготування настою траву поміщають у бочку, наповнюючи на 2/3, і заливають водою. У процесі бродіння вміст бочки періодично перемішують. Як тільки трава перетвориться на однорідну масу, добриво готове. Перед використанням розбавляють водою в пропорції 1:10. Посилити дію настою можна додаванням лимонної кислоти (1 ст.л. на 10 л. води), яка допомагає мінералам засвоюватись рослинами.

Комплексне мінеральне добриво: при рівномірному розвитку рослин можна застосувати повне комплексне добриво з рівномірним співвідношенням основних елементів (NPK 20:20:20 або 18:18:18). Важливо, щоб у складі були присутні сірка та магній. Підходить і нітроамофоска, її використовують у пропорції 20 г на 10 л води. Незважаючи на зручності, різні виробники пропонують різні співвідношення елементів. Важливо уникати надлишку хлору, що пригнічує зростання рослин. Підходящим добривом будуть спеціальні добрива різних виробників, що містять у назві “Для цибулі та часнику”, які не містить хлор.

Підживіть цибулю у червні двічі і врожай вас дуже порадує

Додатково:

Листові підживлення: чергування кореневих та листових підживлень допомагає рослині більш ефективно засвоювати поживні речовини. При листових підживленнях концентрацію добрива слід зменшувати вдвічі.

Гумати: рідкі гумінові добрива для цибулі та часнику допоможуть покращити транспортування поживних речовин тканинами рослини.

Курячий послід: настій курячого посліду 1 до 20 містить повний комплекс поживних речовин і може бути використаний для червневого підживлення.

Важливо пам’ятати, що при застосуванні будь-яких добрив необхідно дотримуватись рекомендованих доз і регулярно здійснювати контроль за станом рослин.

Підживіть цибулю у червні двічі і врожай вас дуже порадує

Друге червневе підживлення

Через 10-14 днів після першого червневого підживлення проводимо наступне підживлення. В цей час йде формування цибулини, і важливими елементами стають калій та фосфор. Відомі кілька способів підживлення цибулі у цей період.

Один із варіантів – використання будь-якого комплексного добрива з азотом, фосфором та калієм. Добре підійде в цей період “Діамофоска” – азотно-фосфорно-калійне, комплексне, гранульоване мінеральне добриво. Містить щонайменше 10 % амонійного азоту, щонайменше 26 % масової частки фосфору і калію. Для приготування цього розчину беруть 2 столові ложки препарату, розчиняють у 10 літрах води та поливають грядку, витрачаючи відро на квадратний метр.

Інший спосіб – змішати на десять літрів води одну столову ложку сульфату калію та дві столові ложки подвійного суперфосфату, потім використовувати цей розчин для поливу цибулі з розрахунку 10 літрів на квадратний метр.

Підживіть цибулю у червні двічі і врожай вас дуже порадує

Як я готую підживлення для цибулі у червні

Для першого та другого червневого підживлення я використовую та рекомендую використовувати Вам органічний розчин із золи, розчину збродженої трави та борної кислоти.

Заливаю літр золи чайником кип’ятку, додаю води до 20 літрів, додаю в розчин 1 літр збродженої трави та попередньо розведену в гарячій воді борну кислоту 10 гр.

Підживіть цибулю у червні двічі і врожай вас дуже порадує

Залишаю настоюватись до вечора, а ввечері проводжу підживлення грядки, щедро поливаючи цибулю, постійно помішуючи зольний розчин. Для посилення дії настою можна додати 2 столові ложки лимонної кислоти (на 20 л води), яка допоможе мінералам засвоюватися рослинами.

Дотримуючись рекомендацій щодо підживлення, отримати відмінний урожай цибулі на городі або дачній ділянці не складе труднощів, а своєчасне внесення добрив у червні сприяє досягненню бажаного результату.

Я сподіваюся, інформація Вам була корисною. Всім удачі!

Рейтинг статті