В Охматдиті під час обстрілів лікарі вперше пересадили органи 4-річної дівчинки, у якої констатували смерть мозку. Незважаючи на повітряну тривогу та вибухи в Києві, медики встигли врятувати життя трьох дітей — завдяки рішенню батьків стати донорами.
Нещодавно в «Охматдиті» вперше від моменту фіксації смерті мозку у дитини батьки дали згоду на посмертне донорство, що дозволило пересадити її органи іншим дітям.
“Це історія про людяність, про неймовірну силу батьківського рішення і про шанс на життя навіть у найважчі часи”, – наголосили лікарі.
Згідно з повідомленням, наприкінці минулого тижня до «Охматдиту» доправили 4-річну дівчинку з Житомирської області, а в ніч на 10 липня лікарі були змушені констатувати смерть головного мозку.
“Це був перший випадок в нашій лікарні, коли наші медики спільно з психологами змогли пройти складний шлях разом із родиною та отримати згоду батьків на посмертне донорство. Це рішення – героїчне. Воно врятувало одразу три життя”, – повідомив “Охматдит”.
Після підписання згоди почалася кропітка робота фахівців “Охматдиту” й Українського центру трансплант-координації.
Потрібно було забезпечити логістику, підбір реципієнтів та організувати все в умовах повітряної тривоги та ракетного обстрілу.
Єдина державна інформаційна система трансплантації (ЄДІСТ) визначила реципієнтів, двоє з яких уже перебували в Охматдиті. Серед них були:
- 16-річна дівчина з хворобою Вільсона-Коновалова мала перший статус екстреності. Вона перебувала в реанімації, і це був її єдиний шанс вижити. Їй пересадили печінку.
- 14-річний хлопчик понад сім місяців жив на діалізі в Охматдиті. Йому пересадили нирки.
- цієї ж ночі в Інституті серця МОЗ України пересадили серце 12-річній дівчинці з першим статусом екстреності.
Операції тривали понад 13 годин.
“Наші реципієнти були дуже важкими. І я щиро вдячний батькам за розуміння того, що їхнє рішення подарувало шанс на життя трьом дітям. Це перший випадок, коли в Охматдиті була проведена і діагностика смерті мозку, і вилучення органів, і трансплантація”, – розповів трансплантолог Олег Годік,
Попри нічні вибухи, прольоти дронів та ракет, попри сирени медики не зупинилися.
“Кожна хвилина важлива: чим менше часу органи перебувають поза тілом, тим більше шансів на успіх. Ми висловлюємо щиру вдячність родині, яка попри невимовний біль обрала шлях добра”, – додали в лікарні.