Пенсії, виплати, допомога: що і як зміниться з 1 січня

Різне

У січні 2025 року пенсіонери зможуть отримати 1000 грн державної допомоги, а вийти на пенсію у 60 років зможуть лише ті українці, які накопичили не менше 32 років страхового стажу. Також у січні українці, які мають право на соцвиплати і допомогу ВПО, отримуватимуть кошти відповідно до графіків.

Вікова надбавка до пенсії

У січні 2025 року виплати збільшаться у тих пенсіонерів, яким протягом місяця виповниться 70, 75 і 80 років. Головна умова — пенсія у людини не має бути вищою за 10 340,35 грн.

Нагадаємо, вікова надбавка виплачується у таких розмірах:

▪ особам, яким виповнилося 70 років, до досягнення 75-річного віку — у розмірі до 300 грн;

▪ особам, яким виповнилося 75 років, до досягнення 80-річного віку — у розмірі до 456 грн;

▪ особам, яким виповнилося 80 років і більше, — у розмірі до 570 грн.

Як пенсіонерам отримати у січні 1000 грн від держави

У січні 2025 року пенсіонери зможуть отримати 1000 грн у межах програми єПідтримка («Тисяча Зеленського»). Допомога від держави є одноразовою та буде доступна для українців, які перебувають в Україні. Діятиме програма до кінця лютого 2025 року.

Гроші нараховуватимуть на картку Національного кешбеку, яку можна оформити через застосунок Дія або через банк, який є партнером програми.

Пенсіонери та люди з інвалідністю 1 та 2 групи, які отримують виплати через Укрпошту — зможуть отримати допомогу через Укрпошту. Перелік тих, хто може отримати допомогу через Укрпошту формує Міністерство соціальної політики. Ті, хто увійдуть у перелік на отримання коштів через Укрпошту, не можуть подати заявку через Дію.

Витратити кошти вони зможуть також через Укрпошту — на оплату комунальних послуг чи придбання товарів українського виробництва.

Отримані гроші можна витратити до кінця 2025 року. Зняти готівку з картки Національний кешбек не можна.

Вихід на пенсію у 2025 році: який стаж потрібен

У 2025 році зросте тривалість страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію за віком. Відповідно, з 1 січня 2025 року для того, щоб вийти на пенсію в 60 років, необхідно набути не менше 32 років страхового стажу для чоловіків і жінок.

Ті, у кого після досягнення 60 років немає достатнього страхового стажу, матимуть право на пенсію в 63 роки при наявності стажу від 22 до 31 року.

За наявності страхового стажу від 15 до 21 років, пенсійні виплати призначать в 65 років.

Якщо ж у людини менше 15 років стажу, у віці 65 років вона буде мати право на отримання державної соціальної допомоги замість пенсійних виплат.

Хто отримуватиме виплати ВПО з 1 січня і що буде з допомогою у 2025 році

У 2024 році внутрішньо переміщеним особам, які перебувають у найбільш складних життєвих обставинах, Уряд продовжив виплати ще на 6 місяців — до лютого 2025 року.

Автоматично без додаткового звернення виплати отримуватимуть найбільш вразливі категорії переселенців, які не мають змоги працювати:

▪ пенсіонери, у яких розмір пенсії не перевищує 9444 грн;

▪ люди з інвалідністю I чи II групи, діти з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворі діти;

▪ діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування віком до 23 років, а також батьки-вихователі і прийомні батьки.

Допомога для громадян, які проживають в Україні і мають статус внутрішньо переміщених осіб, становить:

▪ для осіб з інвалідністю та дітей — 3000 грн;

▪ для інших осіб — 2000 грн.

Отримувати гроші можна 15-го та 28-го числа кожного місяця.

Зауважимо, що у Мінсоцполітики запевнили, що незважаючи на кібератаку на державні реєстри України, виплати різноманітних соціальних допомог у січні будуть здійснені вчасно. Зокрема, виплати для ВПО будуть нараховані і виплачені відповідно до графіка.

Нагадаємо, Кабмін продовжив на шість місяців виплату допомоги на проживання для найбільш вразливих категорій внутрішньо переміщених осіб.

Рейтинг статті