Професійні шеф-кухарі та досвідчені господині знають 3 хитрощі приготування тушкованої капусти, які роблять її найсмачнішою. Пропонуємо вам із ними познайомитися.
Хитрість № 1: Овочева засмажка до тушкованої капусти
Овочева засмажка до тушкованої капусти готується заздалегідь. Якщо додати до капусти в каструлі тушковану морквину із цибулею — то вийде цілком пристойна і смачна страва. Якщо ж підготувати засмажку заздалегідь – то від такої капусти точно за вуха не відтягнеш.
Щоб приготувати окрему засмажку для тушкованої капусти, то спочатку на рослинній олії пасерують ріпчасту цибулю до прозорості. Попередньо її потрібно нарізати кубиками.
Моркву почистити та нарізати соломкою. Або ж можна натерти на крупній тертці. В такому вигляді її додають до смаженої цибулі.
Слідом за морквою додають прянощі та спеції. Паприку, коріандр, лавровий листочок та чорний мелений перець додають до засмажки і дають трохи часу, щоб вони протомилися на повільному вогні.
Ці прянощі стануть основою аромату та смаку. До того ж завдяки моркві капуста набуде помаранчевого кольору, який буде глибоким та насиченим.
Додатково можна викласти на пательню з овочевою засмажкою гриби. Їх обсмажують разом з цибулею.
Хитрість № 2: Цукор і томатний соус
Томатний соус потрібен тушкованій капусті для того, щоб вона набула необхідного кольору, аромату та смаку. Також завдяки томатній пасті капуста набуває щільності і не буде занадто мʼякою.
Томатну пасту додають безпосередньо до засмажки — щоб вона мала час для того, аби розкрити свій смак та аромат.
Коли томатна паста із засмажкою трохи обсмажиться — для найбільшого розкриття букету смаку до неї додають трохи цукру. До того ж завдяки цукру відбудеться карамелізація цибулі та моркви.
В готову засмажку можна додати половину чашки гарячого курячого бульйону. Потім — продовжити томати соус під закритою кришкою.
Хитрість № 3: Копченості, бекон та мʼясо
Один із принципів приготування смачної тушкованої капусти — вчасно додати копченості. На окремій пательні слід обсмажити мʼясо з приправами. Потім його додають до овочевої засмажки. Потім потрібно додати курячий бульйон.
Можна для смаку додати чорнослив. Його попередньо промивають холодною водою. Далі – заливають теплою або гарячою та залишають на 1-2 години.
Додатково за смаком додають лавровий лист, цукор та сіль. Потім капусту з овочами та мʼясом заливають гарячим бульйоном та готують на повільному вогні до повної готовності.
Капуста повинна тушкуватися повільно.