27 липня велике церковне свято – народні прикмети та заборони
27 липня віруючі святкують день пам’яті святого великомученика Пантелеймона . Святий Пантелеймон народився близько 275 року у місті Нікомідія (сучасна Туреччина). Його язичницьке ім’я було Пантолеон, що означає “всемогутній як лев”. Батько був язичником, а мати християнкою на ім’я Єввула. Саме вона змалку прищеплювала йому християнські цінності, але померла рано. Про це розповість Стіна.
Пантолеон здобув глибоке утворення, особливо в медицині і став учнем відомого лікаря Євфросіна. Його талант був такий великий, що його запросили як придворного лікаря імператора Максиміана.
Хлопець познайомився зі священиком Єрмолаєм, який навернув його в християнство. Після хрещення він отримав ім’я Пантелеймон, що перекладається як “всемилостивий”. З того часу він почав лікувати людей безкоштовно, зцілюючи не лише тілесні, а й душевні хвороби молитвою до Христа.
Коли імператор дізнався, що Пантелеймон став християнином, його наказали схопити та жорстоко катувати. Легенди свідчать, що під час тортур Господь багато разів чудово рятував його від смерті: його не брали вогонь, вода, колеса із шипами, леви. Зрештою, 305 року святого стратили — йому відрубали голову. За переказами, коли меч торкнувся його шиї, з рани витекло молоко замість крові.
Що не можна робити 27 липня
- Не можна займатися тяжкою фізичною працею – це вважається неповагою до святого цілителя.
- Забороняється залишати тварин без нагляду — святого вважають як захисника всього живого, тому особливу увагу слід приділити худобі.
- Не слід ігнорувати потреби та прохання хворих – це вважається великим гріхом.
Народні прикмети та традиції на 27 липня
Серед наших пращурів було чимало цікавих прикмет.
- яка погода на Пантелеймона – такою буде осінь;
- активно квакають жаби до дощу;
- західний вітер – чекайте на дощі під час жнив;
- вранці стелиться по землі густий туман – буде великий урожай зернових;
- червоний захід сонця та спокійне небо — до тривалого тепла.
У народі 27 липня мала назву Пантелей-цілитель.
Іменини: як назвати дитину, що народилася 27 липня
Які іменини: Герман, Еммануїл, Іван, Микола.
Яке свято в Україні та світі
27 липня в Україні святкують День медичного працівника (або День медика) . Професійне свято всіх, хто присвятив себе справі збереження життя та здоров’я людей: лікарів, медсестер, фельдшерів, акушерів, фармацевтів, лаборантів, парамедиків, а також студентів та викладачів медичних вишів. Встановлено указом президента України 13 червня 2023 року. До цього офіційно святкували у третю неділю червня. 27 липня обрано невипадково — саме цього дня традиційно вшановують святого великомученика і цілителя Пантелеймона, який вважається покровителем лікарів.
Також 27 липня День працівників торгівлі в Україні . Свято було встановлено в Україні Указом Президента Леоніда Кучми від 5 червня 1995 року №427/95 на підтримку ініціативи працівників торгівлі та професійних спілок. Святкувати його почали із 1996 року.
А ще 27 липня Всесвітній день бабусь, дідусів та старих . Цей день нагадує про велику цінність старшого покоління — їхній життєвий досвід, мудрість і любов, яку вони дарують сім’ї. Важливо виявляти повагу, увагу та турботу до бабусь, дідусів та всіх людей похилого віку. День сприяє підвищенню поінформованості про проблеми, з якими стикаються люди похилого віку — самотність, соціальна ізоляція, здоров’я.