Не плачте та заберіть волосся з гребінця: 13 травня велике церковне свято, що категорично заборонено

Україна

13 травня у православному календарі відзначається день пам'яті святої мучениці Глікерії, відомої як Антіохійська Глікерія, яка служила християнству в ранні часи його поширення. Про це пише “ТСН”.

За переказами, Глікерія була дочкою язичницького багатія, але сама сповідувала християнство. Після смерті батьків вона стала спадкоємицею величезного статку і стала однією з найбагатших жінок у місті. Однак вона віддавала значну частину свого майна бідним та присвятила себе вірі.

У період переслідувань християнства Глікерія відмовилася від багатства, обравши віру в Бога. Це викликало гнів римської влади, яка зазнала її жорстоких тортур і загрожувала смертю. Попри це, вона не зрадила своєї віри. За переказами, ангели спустилися з небес і зцілили її рани під час одного з допитів.

Зрештою, влада вирішила стратити Глікерію. Її кинули у воду, але вона не потонула, а натомість проголосила свою віру в Христа, після чого була страчена.

Також 13 травня у церковному календарі відзначається день пам'яті мученика Олександра, римлянина третього століття, якого звинуватили у християнстві під час переслідувань при імператорі Діоклетіані. Олександр відмовився зректися своєї віри і був готовий загинути за неї, попри муки, які йому припали на долю.

Традиції, заборони та прикмети на 13 травня

На 13 травня припадає низка прикмет:

Якщо багато комарів, значить, настала тепла погода.
Велика кількість мошок віщує багатий урожай грибів восени.
Невелика кількість комарів віщує гарний урожай вівса.

Що стосується заборон на сьогодні, людям не рекомендується залишати волосся на гребінці. За старовинною прикметою, це могло призвести до багатьох сліз протягом року.

Цього дня віряни звертаються до святої Глікерії з молитвами про захист своєї сім'ї від хвороб та зцілення тих членів сім'ї, які страждають від нездужання. Також традиційно цього дня проводили прибирання в будинку та позбавлялися непотрібних речей.

Іменини: Олександр, Василь, Гавриїл, Георгій, Юхим, Іван, Макар, Сергій, Тарас, Ян, Ірина.

Рейтинг статті