На заході Аляски зник із радарів літак Cessna 208B Grand Caravan, який здійснював рейс між Уналаклітом і Номом. На борту перебували 9 пасажирів і пілот. Про це повідомляє CNN.
За даними FlightRadar24, літак востаннє зафіксували над затокою Нортон-Саунд близько 15:16 за місцевим часом. Поліція штату Аляска отримала повідомлення про його зникнення, оскільки він не прибув до місця призначення.
Волонтерська пожежна служба Нома вже розпочала наземні пошуки, але через погані погодні умови вони обмежені у проведенні повітряних розшуків. У свою чергу, Берегова охорона США та Військово-повітряні сили США планують польоти для обстеження місцевості та продовжують пошуки зниклого літака.
Відповідно до заяви органів влади, громадянам рекомендується утриматися від самостійних пошуків через складні погодні умови та з міркувань безпеки. «Точне місце перебування літака досі невідоме. Ми продовжуємо розширювати пошукові зусилля на якомога більшу кількість напрямків, поки літак не буде знайдено», — повідомила пожежна служба Нома.
Раніше повідомлялося, що у Росії розібрали літак Airbus A320 авіакомпанії «Уральські авіалінії», який здійснив аварійну посадку на пшеничному полі під Новосибірськом.
Ми писали, що кількість авіаційних інцидентів у Росії у 2024 році досягла рекордного рівня. Загалом у 90 випадках літаки були змушені повертатися до аеропорту вильоту або здійснювати екстрені посадки через технічні несправності, виявлені вже під час польоту. У статистику враховуються лише ті інциденти, що траплялися після старту, коли літак був офіційно визнаний придатним до експлуатації й на борту перебували пасажири. Проблеми, які виявлялися під час передпольотної підготовки, не враховувалися, хоча їх кількість, імовірно, ще більша.
Основними причинами інцидентів є проблеми з двигунами (30%) та шасі (20%). Також часто фіксуються збої в роботі гідросистем, гальмівних механізмів і навігаційного обладнання. Деякі літаки потрапляють у пригоди кілька разів за короткий період. Наприклад, Superjet, який згорів в Анталії, за три місяці до цього здійснив кілька вимушених посадок через технічні несправності. Інший випадок стався з літаком Airbus, у якого під час польоту відмовили автопілоти та система управління носовим колесом. Цей літак повернули в експлуатацію вже через добу після інциденту.
Нагадаємо, що у Росії ламаються літаки внаслідок несвоєчасного обслуговування, обумовленого впливом санкцій.