У другій половині липня в Україні зросли закупівельні ціни на молоко. Як повідомляє Асоціація виробників молока, причинами подорожчання стали обмежена пропозиція молока-сировини та підвищений попит на українську молочну продукцію за кордоном.
Так, станом на 22 липня середня ціна закупівлі молока екстракласу досягла 16,14 грн за кілограм без урахування ПДВ. Це на 14 копійок більше, ніж у попередньому місяці.
🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/molochka-na-vahu-zolota-ukraintsiv-poperedyly-pro-zrostannya-tsin-na-tsinnyy-produkt/
© Сила Слова
Молоко вищого сорту подорожчало на 10 копійок і в середньому коштує 15,85 грн/кг. А ціна першого ґатунку залишилася незмінною – 15,45 грн/кг.
Аналітик Асоціації Георгій Кухалейшвілі зазначає, що основними чинниками такого зростання стали нестача сировини та стабільно високий попит на біржові продукти з боку іноземних ринків.
“У червні Україна збільшила експорт казеїну, а експорт вершкового масла в першому півріччі 2025 р. зріс на 50%. Ціни на готову продукцію зростають під впливом девальвації гривні. Покращилася рентабельність виробництва сухого молока, казеїну, кисломолочного продукту”, — зазначив експерт.
Він також прогнозує, що на початку серпня закупівельна вартість молока-сировини може збільшитися ще на 20–30 копійок, з огляду на поточний дефіцит і прагнення виробників отримати більший прибуток.
Щодо роздрібних ці, то у магазинах ситуація різна:
- У мережі АТБ 900-грамова упаковка молока коштує 36,80 грн (з урахуванням акційної ціни).
- У Сільпо вартість починається від 34,89 грн за аналогічний обсяг.
- У Varus від 34,90 грн.
- Ціни на продукти в Україні – останні новини
Нагадаємо, що популярні види м’яса в Україні космічно зросли в ціні. Вартість зросла через безліч факторів, включаючи зменшення виробництва, зростання витрат, вплив війни та хвороби тварин.
Так, українці стикаються зі суттєвим зростанням цін на свинину. Якщо торік середня вартість цього м’яса в супермаркетах була нижчою за 200 грн/кг, то протягом останніх трьох місяців ціни не опускалися нижче 250 грн/кг.