Мобілізація в Україні: в армію можуть призвати і осіб з інвалідністю – стосується однієї категорії

Україна

Чоловіки з інвалідністю в Україні мають право на відстрочку від мобілізації , включаючи воєнний час. Однак існують певні винятки, при яких заклик таких осіб все ж таки можливий.

Докладніше про те, кого з осіб з інвалідністю можуть покликати на війну, інформує УНІАН.

Згідно з українським законодавством, мобілізацію осіб з інвалідністю заборонено незалежно від групи інвалідності. Якщо діагноз встановлено офіційно та оформлено відстрочення, така людина не підлягає заклику.

Однак для чоловіків з інвалідністю третьої групи є можливість добровільної служби. Якщо хвороба не надто важка для виконання військових обов'язків, чоловік може підписати контракт добровольця. Це єдиний спосіб, який дозволяє людині з інвалідністю стати частиною армії.

Необхідність звернення до військкомату

Чоловіки, які здобули інвалідність після 24 лютого 2022 року, зобов'язані пройти повторну комісію для підтвердження свого діагнозу. Однак існує низка винятків, коли цього робити не потрібно:

інвалідність пов'язана з відсутністю кінцівки, парного органу чи значних порушень здоров'я;
діагноз підтверджено за таких станів, як психічні розлади, церебральний параліч, онкологія або розумові порушення;
інвалідність першої групи, оскільки вона встановлюється при найважчих захворюваннях, що виключають фальсифікацію.

Повторна комісія може бути пропущена при зміні групи інвалідності, пов'язаної з раніше встановленими захворюваннями.

Коли можна закликати чоловіка з інвалідністю

Незважаючи на законну заборону мобілізації осіб з інвалідністю, є два випадки, коли така людина може бути покликана:

Неоформлена відстрочка. Інвалідність сама собою не звільняє від призову, якщо відсутні оформлені документи про відстрочку. Чоловіки повинні подати необхідні папери до Територіального центру комплектації (ТЦК) або зареєструватися через додаток Резерв+, щоб підтвердити своє звільнення. Якщо цього не зробити, особа може бути мобілізована.

Непідтверджена інвалідність. Після ліквідації МСЕК їх функції передані лікарсько-експертним групам. Якщо під час повторного обстеження діагноз не підтверджується, чоловік автоматично стає призовником.

Рейтинг статті