"Захлеснули нас атаками"- бійці ЗСУ розповіли про бої на Донбасі

Різне

З відрядження на лінію фронту на Донбасі замглавреда BILD Пауль Ронцхаймер привіз думку одного з офіцерів ЗСУ, що війна зайшла в глухий кут. Українські бійці, з якими вдалося поспілкуватися, розповіли про стратегію росіян і поділилися своїми прогнозами на майбутнє цієї війни.

Як зазначає Ронцхаймер в звітибійці ЗСУ подейкують про можливий прорив фронту, про швидке просування росіян Почасти ситуація для ЗСУ стає дедалі похмурішою: “солдати почуваються покинутими як Заходом, і своїм урядом”.

Український офіцер Андрій (68-а бригада, Покровський район) стверджує, що ще ніколи бої не були такими інтенсивними, як зараз: “Росіяни захлеснули нас атаками живої сили. Ми вбиваємо до 30 російських солдатів на день. Влітку ми відчули ротацію. Нові підрозділи [ВС РФ] одразу почали атакувати — масований артилерійський вогонь, потім вони намагалися прорватися через наші позиції та захопити їх. А у нас не вистачає людей, не вистачає зброї, не вистачає боєприпасів”.

За словами офіцера ЗСУ, росіяни змінили тактику наступу: “Вони знаходять наші позиції і відкривають по них масований вогонь. Іноді вони потрапляють, і це дуже болісно для нас. Після обстрілу вони відправляють розвідувально-штурмову групу із трьох-п'яти солдатів”.

При цьому він зізнається, що українська армія значно поступається російській кількості зброї та боєприпасів – “якщо вони стріляють 10-15 разів, то ми – 3-5 разів”.

Розмовляючи з журналістом BILD, український офіцер заявив, що, на його думку, війна зайшла у глухий кут.

“За останні три-чотири місяці ми були змушені відступити. Росіяни нарощують темпи, у них є кошти для продовження війни. У них є люди, вони перевершують нас за чисельністю. Ми маємо закінчити цю війну”, – каже військовий.

При цьому він визнає, що потрібні переговори, проте наголошує, що Україна не хоче віддавати свою територію.

Сили оборони України відкинули окупантів від Куп'янська на Харківщині та взяли ситуацію на підступах до міста під контроль.

Найскладніша проблема при деокупації стосується мешканців, а не територій. Тому захоплений Крим звільнити буде легше за Донбас, вважає президент України Володимир Заленський.

Рейтинг статті