Класичний рецепт.
Існує багато різних рецептів квашеної капусти, але найчастіше господині готують її класичним способом. Звичайно, цей рецепт не є секретним — його знають усі. Тут усе дуже просто, але є, звісно, свої тонкощі, інформує Ukr.Media.
Головне — правильно вибрати капусту. Потрібна соковита і біла. Кругленька, а краще — трохи приплюснута. Зелена, молода і з витягнутою качаном капуста не підійде!
Як готувати
Нарізаємо капусту тонкою соломкою.
На 1 літрову банку зазвичай беремо 1 кг вже нарізаної капусти з морквою.
Приблизно 940-950 г нарізаної капусти і 50-60 г моркви натертої перемішуємо у великій мисці або каструлі. Додаємо чорний перець горошком та лавровий лист. Можна, якщо любите, додати трохи кмину, тут за бажанням.
А тепер найважливіше — сіль.
На 1 кг капусти з морквою беремо 20 г солі.
Господині часто говорять, що солі має бути 18 г рівно, або має бути 30 г на 1 кг капусти. Хтось каже, що зовсім не має значення, скільки солі. Сипнув, перемішав, у банку утрамбував…
Сперечатися не будемо, рецепти різні. Але найсмачніша капуста виходить, якщо солі не менше ніж 15 г і не більше 25 г на кілограм нарізаної капусти з морквою.
Перемішуємо обережно. Капуста одразу пустить сік.
І розкладаємо по баночках. Гарненько утрамбовуємо. 1 кг капусти з морквою чітко поміщається у літрову банку.
Ставимо банки на тарілки та залишаємо на столі у темному місці на 2-3 дні. Залежить від температури у приміщенні.
За добу починається активне бродіння, сік витікає на тарілку. Ну, і запах звичайно, є)) Якщо раптом рідини мало (це буває, якщо капуста попалася не дуже соковита), доливаємо чисту холодну воду.
Щоб капуста не вийшла гіркою, щодня протикаємо капусту паличкою (або ножем) до самого дна банки, щоб вийшов газ, що скупчився на дні.
Через дві доби банки накриваємо кришками і прибираємо в холодильник.
І ще за три доби вона вже готова! Можна куштувати!
Смачного!