После телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом та главою Кремля Володимиром Путіним євродепутат Манфред Вебер застеріг від неправильної оцінки Росії, пише BILD.
«Росія не хоче миру. Це реальність, з якою ми стикаємося», — сказав лідер ЄНП в ефірі радіо Deutschlandfunk.
Водночас він підкреслив, наскільки цінними й важливими є переговори на тлі жорстокої війни на українській землі.
Тим часом Трамп назвав розмову «відмінною», обіцяє економічне та торгове партнерство з Росією. Можливо, Путін запропонував президентові США низку кроків, які звучать як рух у бік миру. Однак одним-єдиним висловом у кінці своєї заяви Путін видає, що миру він не хоче: «При цьому хочу підкреслити, що позиція Росії загалом зрозуміла: для нас найважливіше — усунути першопричини цього кризису».
Щоб зрозуміти цю фразу, потрібно знати, що Путін вважає «першопричинами цього кризису», які він хоче «усунути». Президент Росії обґрунтовував напад на Україну в лютому 2022 року тим, що країною правлять нацисти, яких підтримує Захід, щоб напасти на Росію. Військовими цілями Путін висунув вимоги: Україна має бути денацифікована і демілітаризована. Таким чином, демократично обране уряд України має бути замінено проросійським, а армія України — роззброєна, щоб країна більше не могла захищатися від Росії.
Отже Кремль і надалі домагається підкорення України, а не мирного врегулювання.
Після телефонної розмови з Трампом Путін оголосив, що запропонує українській стороні «проект меморандуму», щоб «працювати над можливим майбутнім мирним договором». Звучить як план досягнення миру, але BILD зазначає, що Росія хоче тягнути час і затягувати переговори, не припиняючи й тим більше не зупиняючи війну. Цій меті, ймовірно, служить і пропозиція Путіна підготувати меморандум.
Путін також дякує Трампу «за підтримку США у відновленні прямих переговорів між Росією та Україною». І підкреслює, «що й Росія виступає за мирне врегулювання української кризи». Потрібно лише «знайти найефективніші шляхи досягнення миру».
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп поділився деталями своєї розмови з російським диктатором Володимиром Путіним. Ці подробиці викликали справжній шок серед європейських лідерів. Після дзвінка Путіну Трамп поспілкувався з кількома європейськими політиками, зокрема з президентами України, Франції та Фінляндії, а також із прем’єрами Великої Британії та Італії, канцлером Німеччини та головою Єврокомісії. Трамп дав чіткий сигнал: США можуть відійти від конфлікту, залишивши Європі розв’язання питання припинення вогню. Водночас він не пообіцяв вводити нові санкції проти Росії, якщо Путін не проявить бажання до миру.