Через нові ціни деякі продукти вже недоступні
Зростання закупівельних цін триває на тлі дефіциту молока-сировини в Україні та попиту на молокопереробні підприємства. Хоча попит на сире молоко вже не такий високий, як у жовтні, і ймовірна певна стабілізація цін на початку грудня. Про це повідомляє agronews.ua.
Малоймовірно суттєве здешевлення молока-сировини навіть через скорочення експорту біржових товарів, оскільки падіння цін має стримувати низькі запаси вершкового масла в Україні.
Середня закупівельна ціна молока екстра-сорту на 1 листопада становила 18,95 грн/кг без ПДВ, що на 1,25 грн. більше місяця тому. Діапазон цін на цей сорт у господарствах варіюється від 17,75 до 19,80 грн/кг без ПДВ. Верхня та нижня межі цінового діапазону зросли на 1,50 грн. за останній місяць.
Вищий сорт у середньому коштує 18,40 грн./кг без ПДВ (+1,70 грн.). Ціни на молоко найвищої якості коливаються від 17,00 до 19,10 грн/кг без ПДВ. Порівняно з результатами моніторингу першої половини жовтня верхня межа цінового діапазону зросла на 1,80 грн., а нижня межа збільшилася на 1,90 грн.
Середня ціна на молоко першого ґатунку склала 16,70 грн/кг без ПДВ, що на 60 коп. більше у порівнянні з ціною у першій половині жовтня. Мінімальна ціна у господарствах склала 16,00 грн/кг, а максимальна ціна – 18,00 грн/кг. За останній місяць верхня та нижня межі цінового діапазону зросли на 1,50 грн.
Відповідно середньозважена ціна трьох сортів склала 18,02 грн/кг без ПДВ, що на 1,38 грн. більше місяця тому.
Зазначається, що драйвером підвищення закупівельних цін в Україні залишається дефіцит молоко-сировини на внутрішньому ринку та високий попит із боку молокопереробних підприємств.
За ідеєю, це пов'язано з тимчасовим скороченням попиту на вершкове масло, сухе молоко та сири. Але, ймовірно, поточний попит на масло на експортних ринках має сприяти зростанню цін на молоко-сировину в Україні. На останніх 367 торгах GDT, ціни на молочні жири та інші біржові товари, крім лактози, знову пішли вгору.
Йде зростання ціни молока з доставкою через те, що в умовах дефіциту молокопереробні підприємства змушені закуповувати більше сировини на далеких відстанях та витрачати додаткові гроші на логістику. Підвищення цін на молоко-сировину сприяє подорожчанню молочних продуктів оптом. Інфляція на молочні продукти вважається однією із найвищих серед інших продуктів харчування.
Швидше за все, слід очікувати на подальший перегляд закупівельних цін у бік збільшення у другій половині листопада. Імовірна стабілізація цін на молоко-сировину на початку грудня з огляду на те, що напередодні новорічних свят на світовому молочному ринку сповільнюється торговельна активність.
Нещодавно ми розповідали , де цього тижня мешканці столиці можуть закупитись продуктами.