Представник МЗС Росії Захарова називає рішення Греції відправити зброю в Україну “глибоко помилковою” та “злочинною”.
Греція розглядає можливість продажу до Сполучених Штатів близько 30 винищувачів F-16, які можуть бути передані Україні. Про це повідомляє видання Al Jazeera.
Міністерство оборони Греції планує списати 32 винищувача F-16 конфігурації Block 30. Списання цих літаків пов’язане з тим, що їхній технічний стан не дозволяє здійснити глибоку модернізацію рівня Block 70 Viper.
За інформацією видання Al Jazeera, Греція розглядає можливість продажу Сполученим Штатам цих винищувачів, які будуть відремонтовані, модернізовані та передані Україні.
“Греція надає перевагу формулі передачі цих літаків: продати їх назад у США, які модернізують їх і передадуть Києву”– Зазначає Al Jazeera.
Представник МЗС Росії Марія Захарова раніше назвала рішення Греції відправити зброю в Україну “глибоко помилковою” та “злочинною”.
Такий крок пов’язаний із тим, що Греція позиціонує себе як союзник України та за рахунок продажів США F-16 планує за ці кошти здійснити закупівлю нових винищувачів F-35.
Незважаючи на це, деякі чиновники, а також військові не підтримують цю ідею і наголошують, що Греція має під боком сильного супротивника, проти якого парку недостатньо. Ймовірно, йдеться про Туреччину, з якою у греків давно складні відносини із-зп ситуації на острові Кіпрі.
Федеральний президент Швейцарії Віола Амхерд, прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс та президент України Володимир Зеленський на Саміті світу
Що ви думаєте про цю новину?
Напишіть свою думку в коментарях під постом у Facebook і слідкуйте за сторінкою, щоб не пропустити наступні новини.
Обговорити у Facebook Ваш коментар допоможе іншим читачам побачити цю новину