Антициклон Elvira змінить погоду в Україні: чого очікувати вже 6 лютого

Різне

У четвер, 6 лютого, антициклон Elvira, центр якого розташований над Північним морем, забезпечить суху погоду майже по всій Європі. В Україні очікується переважно без істотних опадів. Як повідомила синоптик Наталія Діденко, незначні опади у вигляді снігу можливі у західних областях, а в Криму — сніг та мокрий сніг.

Нічна температура в Україні становитиме від -3 до -8 градусів, вдень — від -3 до +2 градусів. На дорогах можливе утворення ожеледиці, тому водіям і пішоходам слід бути обережними.

Вітер східний, помірний, із поривами до 15-20 м/с у південних та східних регіонах.

Погода в Києві

У столиці 6 лютого опади малоймовірні, але на дорогах можлива ожеледиця. Температура вночі становитиме від -2 до -4 градусів, вдень — близько 0°C.

Нагадаємо, лютий цього року обіцяє бути теплішим, ніж зазвичай. Синоптики кажуть, що морозів буде менше, а снігу випаде небагато. Погода більше схожа на ранню весну, ніж на справжню зиму.

Прогноз погоди на 15 днів: нові технології

Нагадаємо, що Google DeepMind презентував GenCast — інструмент, який прогнозує погоду до 15 днів із неймовірною точністю. Цей штучний інтелект швидше та ефективніше аналізує дані про температуру, вологість і навіть рух тропічних циклонів.

Завдяки “ймовірнісному” підходу (ага, не магія), GenCast розглядає одразу кілька сценаріїв розвитку подій. Наприклад, від потужності вітру до потенційної загрози штормів. І тренували його на 40 роках даних від European Centre for Medium-Range Weather Forecasting.

GenCast обіграв традиційні методи прогнозів аж у 97,2% випадків! До речі, зробити прогноз йому треба лише 8 хвилин, тоді як класичним моделям — години. Це вже другий прорив DeepMind: минулорічний GraphCast «штовхнув» точність на новий рівень. Тепер GenCast — ще більше шансів уникнути погодних катастроф.

Хоча є моменти для покращення, наприклад, точність прогнозування інтенсивності штормів. Але навіть зараз — це величезний крок у майбутнє прогнозування.

Фото Олександри Буділки

Рейтинг статті