Ізраїль і ХАМАС підписали угоду про припинення вогню в секторі Газа. Офіційно про неї буде оголошено “найближчими годинами”, пише Reuters.
За даними видання, угода між Ізраїлем і ХАМАС охоплює початковий шеститижневий етап, що передбачатиме поступове виведення сил ЦАХАЛу з центральної частини сектору Гази і повернення переміщених палестинців на північ.
Дональд Трамп підтвердив, що ХАМАС та Ізраїль домовилися про звільнення заручників на Близькому Сході.
“Скоро вони будуть звільнені. Спасибі!”, – повідомив політик.
Передбачено відвантаження 600 вантажівок із гуманітарною допомогою щодня в рамках угоди, 50 із яких міститимуть паливо, а 300 дійдуть до північної частини сектору Газа.
ХАМАС звільнить 33 ізраїльтянина, включно з усіма жінками, дітьми та чоловіками віком понад 50 років. Бойовики спочатку звільнять заручників, молодших за 19 років, потім чоловіків, старших за 50 років.
Зі свого боку Ізраїль звільнить по 30 палестинських в'язнів за кожного викраденого і по 50 за кожну жінку-солдата. Ізраїль звільнить усіх палестинських жінок і дітей віком до 19 років, заарештованих із 7 жовтня.
Зазначається, що кількість палестинців, яких буде звільнено, залежатиме від кількості викрадених, яких буде звільнено, і може становити від 990 до 1650 осіб, включно з чоловіками, дітьми та жінками.
Живі викрадені будуть звільнені раніше за померлих. Очікується, що третя частина угоди включатиме повернення всіх тіл під контроль Катару та ООН.
Війна між Ізраїлем і ХАМАСом – останні новини
14 жовтня 2023 року стало відомо про те, що Ізраїль стягнув військову техніку на кордон із Сектором Газа. На кордоні помітили танки, бронетехніку, гаубиці та іншу військову техніку.
27 жовтня Збройні сили Ізраїлю ухвалили рішення про розширення наземної операції в Секторі Гази. Ізраїльські війська посилили удари по Газі, продовжуючи атакувати місто. Щоб не допустити втрат серед місцевого населення, їх закликали евакуюватися на південь.
Раніше влада Катару призупинила своє посередництво в узгодженні мирного договору між Ізраїлем і ХАМАС.
Таке рішення катарське Міністерство закордонних справ ухвалило через небажання сторін вести переговори. Крім цього, за даними ЗМІ, знайомих із ситуацією, на Катар сильно тиснула влада США, яка вимагала закриття представництва ХАМАС у країні.