Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус припускає участь бундесверу у забезпеченні безпеки демілітаризованої зони в Україні після припинення вогню.
В інтерв'ю виданню Південнонімецька газета міністр розповів, що питання можливого розгортання німецьких військ у буферній зоні між Україною та Росією “обговорюватиметься тоді, коли настане час”.
“Ми – найбільший партнер НАТО в Європі. Тому очевидно, що ми гратимемо певну роль і маємо взяти на себе відповідальність”, – сказав німецький міністр.
Пісторіус вважає проблему створення такого рівня безпеки для України, який запобіг би повторному нападу Росії через кілька років, ключовій.
Він також повідомив, що найближчим часом поїде до США, щоби поспілкуватися з адміністрацією обраного президента США Дональда Трампа.
“Кандидат на посаду міністра оборони США поки не затверджений. Однак ми зацікавлені у швидкій зустрічі та обміні думками у Вашингтоні на початку лютого”, – додав Пісторіус.
Макрон назвав виваженими всі свої слова, що стосуються українсько-російської війни та можливості французьких солдатів вирушити на фронт.
Італія готова відправити військові підрозділи до України, заявив міністр оборони Італії Гвідо Крозетто.
Не виключають появи своїх військових в Україні країни Балтії та Польща, які не збираються чекати, коли перевага у війні опиниться на боці Росії. Союзники введуть війська в Україну, якщо путінська армія досягне серйозних успіхів на полі бою.
Водночас прем'єр-міністр Дональд Туск та глава МЗС Радослав Сікорський заявили, що Польща відмовляється брати участь у миротворчій місії.
Великобританія не відкидає відправлення своїх військових до України.