📌 Коротко про головне:
- Андрій Сибіга назвав дії польського президента руйнівними для двосторонніх відносин.
- Очільник МЗС заявив, що рішення Варшави грають на руку країні-агресору.
- Київ залишається відкритим до діалогу, попри масове повернення українцями польських нагород.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга виступив із жорсткою критикою на адресу президента Польщі Кароля Навроцького, назвавши його дії руйнівними для двосторонніх відносин. Заява очільника МЗС стала відповіддю на рішення Варшави анулювати найвищу польську нагороду Володимира Зеленського через історичні суперечки.
Глава української дипломатії наголосив, що офіційний Київ ніколи не прагнув створювати штучну напруженість у відносинах із сусідньою державою.
Головні тези заяви Андрія Сибіги:
-
Критика Навроцького: Очільник МЗС назвав польського президента «руйнівником» тих позитивних і вагомих результатів, яких Україна та Польща спільними зусиллями досягли останнім часом у політичній, безпековій та гуманітарній сферах.
-
Підігрування ворогу: Сибіга прямо натякнув, що радикальні кроки польського лідера вигідні насамперед країні-агресору.
«Недаремно він отримує аплодисменти з Москви», — різко зауважив глава зовнішньополітичного відомства України.
-
Вдячність польському народу: Міністр підкреслив, що Україна завжди щиро цінувала і продовжує цінувати ту колосальну та всебічну підтримку, яку Польща та її громадяни надавали українцям з перших днів повномасштабного російського вторгнення.
Надія на конструктивний діалог
Попри серйозне дипломатичне загострення та демарш українських високопосадовців, які слідом за Володимиром Зеленським та Леонідом Кучмою почали масово повертати свої польські нагороди, Київ не збирається спалювати мости.
Андрій Сибіга окремо резюмував, що українська сторона залишається повністю відкритою до подальшого конструктивного політичного діалогу з Варшавою. Проте цей діалог має будуватися на засадах взаємоповаги до суверенітету та права кожної нації самостійно формувати свій погляд на власну історію.