Підтверджено успішну поразку нафтобази в російському місті Азов, з пожежею впоратися не вдалося досі.
Нафтобаза у російському місті Азов (Ростовська область), яка вночі потрапила під удар українського дрону, досі горить.
Про це свідчать супутникові знімки об’єкту, оприлюднені журналістами “Схем”.
Знімки зроблені о 14:30 за київським часом у вівторок, 18 червня. Судячи з них, нафтобаза в Азові не погашена. Над двома резервуарами видно клуби чорного диму. Імовірно, вони повністю знищені.
Однак масштаби поразки об’єкта оцінити зараз складно у зв’язку з сильним задимленням.
Нафтобаза належить компанії “Азовпродукт”. Через неї щомісяця проходять близько 60 тис. тонн нафтопродуктів. Паралельно об’єкт має сховище обсягом 30 тисяч тонн.
Міністерство оборони Росії та Кремль зберігають мовчання з приводу нічного удару. Українська сторона також не коментує інциденту.
Проте, за даними ЗМІ, операцію з ураження бази здійснила Служба безпеки України (СБУ). Дане силове відомство регулярно здійснює успішні дронові нальоти на військові та енергетичні цілі у глибокому тилу Росії.
Варто зазначити, що цієї ночі Україна атакувала одразу три нафтобази Росії: дві в Ростовській області, ще одну в Краснодарському краї. Наслідки зараз уточнюються.