Догляд за орхідеями взимку: лише 7 простих кроків, щоб рослини почувалися як на тропічному курорті

Різне
Зима для орхідей – це ніби невеличке випробування. Однак за правильного догляду ці ніжні рослини можуть радувати вас цвітінням навіть у холодну пору року.
Досвідчені квітникарі розповіли, як правильно доглядати за орхідеями взимку
Досвідчені квітникарі розповіли, як правильно доглядати за орхідеями взимку

Розповідаємо, як доглядати за найпопулярнішими орхідеями, такими як фаленопсис і дендробіум, щоб вони почувалися, як на тропічному курорті.

Достатньо світла – запорука здоров’я

Взимку орхідеї особливо потребують світла. Якщо вікна вашої квартири виходять на північ, а дні здаються безкінечно сірими, поставте рослину ближче до джерела природного освітлення. Але уникайте протягів!

Простий лайфхак: якщо світла недостатньо, використовуйте фітолампи. Вони допоможуть орхідеям компенсувати нестачу сонячної енергії, але розміщуйте їх на відстані не менше 30 см, щоб листя не перегрівалося.

Помірний полив

Взимку орхідеї потребують менше води, адже їхній ріст сповільнюється. Поливайте рослину лише тоді, коли корені починають сріблитися, а субстрат стає сухим. Пам’ятайте: краще трохи недолити, ніж перелити.

Контроль вологості повітря

Взимку повітря у квартирах стає надто сухим, що може призвести до пересихання коренів і втрати тургору листя. Зволожувач повітря або звичайна миска з водою поруч із орхідеєю творять дива.

Захист від протягів і холоду

Орхідеї не переносять різких перепадів температури. Намагайтеся не ставити їх впритул до холодних вікон і тримайте подалі від батарей. Запам’ятайте: комфортна температура для орхідей взимку – близько +18…+22°C.

Досвідчені квітникарі розповіли, як правильно доглядати за орхідеями взимку
Досвідчені квітникарі розповіли, як правильно доглядати за орхідеями взимку

Мінімум підживлень

Взимку орхідеї майже “сплять”, тому добрива їм зараз не потрібні. Внесення поживних речовин може зашкодити кореневій системі та ослабити рослину.

Якщо ви все ж хочете трохи підтримати свого улюбленця, оберіть добрива з низьким вмістом азоту й використовуйте їх не частіше ніж раз на місяць, у дуже слабкій концентрації.

Регулярний огляд

Зима – це час, коли орхідеї стають особливо вразливими до шкідників і хвороб. Білокрилки, павутинні кліщі та борошнисті червці можуть з’явитися через сухе повітря й недостатній догляд.

Квітникарі рекомендують хоча б раз на тиждень уважно оглядати листя, корені й субстрат. Якщо помітите шкідників, обробіть рослину мильним розчином або спеціальним інсектицидом.

Обрізка квітконосів

Якщо орхідея відцвіла, не поспішайте обрізати квітконос повністю. Іноді зі “сплячих” бруньок на старих стеблах виростають нові бутони. Обріжте лише засохлу частину.

Рейтинг статті