Депутат від “Слуги народу” оселився в елітному ЖК на Печерську: звідки гроші

Депутат від “Слуги народу” оселився в елітному ЖК на Печерську: звідки гроші Різне

Від старої багатоповерхівки — до «Бульвару фонтанів»

Народний депутат Ігор Копитін, обраний від партії “Слуга народу”, мешкає у престижному житловому комплексі “Бульвар фонтанів” у центрі Києва. Як з’ясувалося, апартаменти площею понад 145 кв. м офіційно зареєстровані на його брата — Володимира Копитіна. Водночас сам нардеп користується цією нерухомістю з 2021 року.

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/deputat-vid-sluhy-narodu-oselyvsya-v-elitnomu-zhk-na-pechersku-zvidky-hroshi/
© Сила Слова

Раніше Копитін проживав у Миколаєві в звичайній багатоповерхівці. Та після обрання до Верховної Ради його житлові умови кардинально змінилися. За словами журналістів, аналогічні квартири в цьому житловому комплексі коштують від $500 тисяч (понад 21 млн грн).

Володимир Копитін займається дрібним бізнесом у сфері ремонту авто. У нього є ФОП і зареєстроване підприємство, що перебуває у процесі припинення діяльності. Утім, у 2021 році він придбав не лише дорогу квартиру, але й паркомісце, а також автомобіль Mercedes-Benz S-Class S560 2017 року випуску — авто орієнтовною вартістю понад $40 тисяч.

Депутат від "Слуги народу" оселився в елітному ЖК на Печерську: звідки гроші

Цікаво, що фінансові показники фірм, якими володіли або керували брати Копитини, не свідчать про прибутковість. Наприклад, компанія “Автомодерн”, що раніше належала Ігорю Копитіну, у 2023 році мала лише одного працівника та чистий збиток у розмірі 167,7 тис. грн.

Після обрання Копитіна до парламенту його бізнес був переданий родичам, а згодом — громадянам інших держав. Так, компанію “Автомодерн” офіційно оформили на громадянина Казахстану Каната Уразбекова, який, за даними, є формальним власником понад 30 компаній в Україні. А фірму “Ротар Україна”, яка також фігурує у бізнес-історії родини, передано на громадянина Киргизстану.

Депутат від "Слуги народу" оселився в елітному ЖК на Печерську: звідки гроші

Експерти вважають, що така схема часто використовується для приховування реальних бенефіціарів перед закриттям компаній або виведенням активів.

Крім загадкових придбань, журналісти ставлять під сумнів джерела доходів самого нардепа. Офіційно Копитін у 2023 році задекларував близько 58,5 тис. грн щомісячного доходу. Утім, в медіа неодноразово з’являлися припущення, що він може бути причетним до лобіювання інтересів в оборонно-промисловому секторі.

Копитін очолює підкомітет Верховної Ради з питань оборонної промисловості. За даними розслідувань, він міг сприяти компаніям бізнесмена Романа Мілешка, які отримували державні контракти, зокрема на ремонт авіаційної техніки.

Журналісти виявили, що фірми, які отримують замовлення в Україні, водночас мають зв’язки з російськими бізнесменами або працюють із компаніями, які сплачують податки в бюджет РФ. Наприклад, компанія AMIS (FZE) і LINKER (FZE), що зареєстровані в ОАЕ, але пов’язані з громадянами РФ, вже перебувають під санкціями США.

Через структуру цих компаній, гелікоптери, закуплені за українські гроші, можуть мати російське походження. Розслідувачі також встановили, що у фірмах, пов’язаних з Мілешком, працювали помічники, знайомі та односельці Ігоря Копитіна.

Незважаючи на численні факти та зв’язки, сам нардеп усі звинувачення заперечує. Проте суспільство, враховуючи розмір його офіційних доходів та розкіш, у якій він проживає, має право знати правду: хто фінансує такі зміни в житті парламентаря, і якою ціною для держави це відбувається?

Рейтинг статті