Люди часто не замислюються над питанням кип'ятіння води, проте від цього багато що залежить.
Мільйони людей по всьому світу люблять такі гарячі напої, як кава або чай. Для цього у кожного вдома під рукою є електрочайник, або той, що створений для нагрівання води на плиті. У повсякденному житті цьому процесу ми не приділяємо багато часу – достатньо натиснути на кнопку або ж увімкнути газ/електронагрів. Однак про один момент повинен знати кожен – про те, чому не можна кип'ятити воду двічі. unian.ua
Що відомо про воду з-під крана
Завжди варто пам'ятати, що водопровідна вода – не завжди ідеальна рідина. У ній міститься низка домішок – це стосується і хлору, який, як багато хто знає, використовується для знезараження води, і магнію з солями кальцію, “присутність” яких ми можемо бачити на внутрішніх стінках чайника. Адже саме вони є накипом, що з'являється під час кип'ятіння.
Крім того, в малих дозах можна виявити у воді низку важких металів, зокрема цинк, свинець і стронцій. Тому і варто поставити кілька запитань, чи можна кип'ятити воду кілька разів і чи завдасть це шкоди організму.
Бо, по-перше, під час кип'ятіння утворюється “важка вода” (оксид дейтерію), яка містить дейтерій і тритій – він же важкий водень (D і H). Хоча варто врахувати, що його частка мінімальна і не здатна завдати будь-якої шкоди організму.
По-друге, під час кип'ятіння води концентруються мінеральні солі. Однак рідина доходить до такої температури, що незабаром починає випаровуватися, тоді як солі залишаються і концентруються – це природний хімічний процес. Ми візуально можемо це побачити, оскільки солі випадають в осад і формується накип. Саме тому необхідно періодично чистити чайник, навіть попри те, що ці фрагменти безпечні для організму.
По-третє, органічні сполуки у воді, під час кип'ятіння, взаємодіють з “активним хлором”. У результаті чого утворюються отруйні речовини.
Чи можна кип'ятити воду повторно?
Якщо ми одну й ту саму воду будемо кип'ятити протягом двох, трьох і більше разів – ми таким чином зменшимо її користь (кількість корисних сполук), що безпосередньо вплине на її властивості. Хоч вода й продовжує в такому разі насичувати тіло необхідною вологою, у ній нічого корисного не залишається. Через це рекомендується обов'язково періодично чистити чайник від накипу і, звісно ж, кип'ятити воду лише один раз перед використанням.
Скільки потрібно кип'ятити воду?
Це одне з найважливіших питань. Адже від цього залежить безпека цієї рідини. Питання того, скільки кип'ятити воду, потрібно ставити виключно з упевненості в якості вихідної рідини. Кип'ятіння – простий метод знезараження. Воду потрібно кип'ятити щонайменше п'ять хвилин, іноді оптимальним часом буде 20 хвилин.
Однак, наприклад, вірус гепатиту B витримує до півгодини, а спори збудника ботулізму гинуть тільки через 360 хвилин кип'ятіння (6 годин).
Інші дивовижні факти про воду
Раніше повідомляв, що за останні десять років на Землі значно скоротилася кількість прісної води, що згодом може призвести до появи різних глобальних проблем. Це стосується і зростання злиднів у деяких регіонах, і зростання захворювань (через використання забруднених джерел рідини), і голоду.