Китайська компанія Shandong Port Group заборонила санкційним танкерам РФ заходити до порту Шаньдун.
У східній частині Китаю знаходиться не лише сам порт, а й безліч нафтопереробних заводів. Саме вони є найбільшими імпортерами нафти з усіх країн світу.
За підсумками 2024 року провінція імпортувала щодня до 1,74 млн барелів нафти з РФ, Ірану та Венесуели, а це 17% від загального імпорту нафти до КНР, інформує агентство Reuters.
Якщо така заборона буде офіційно підтверджена, то вона призведе до зростання витрат на доставку нафти для незалежних нафтопереробних заводів.
Не виключено, що Трамп лише посилить санкції щодо Ірану. Така заборона може уповільнити імпорт нафти до КНР.
Порт Шаньдун контролює також головні порти на всьому східному узбережжі Китаю, включаючи Яньтай, Жічжао та Ціндао.
Вже вчора адміністрація порту заявила, що заборона судноплавства матиме обмежений вплив на незалежні НПЗ. Нібито більшість санкційної нафти перевозиться не так на санкційних танкерах.
Заборона була введена відразу після того, як на початку січня в порт Яньтай зайшов танкер, що знаходиться під санкціями Заходу.
У компанії Vortexa заявляють, що у грудні 2024 року одразу 8 танкерів вивантажували в порту Шаньдун іранську нафту. При цьому щонайменше чотири кораблі точно перебували під санкціями США.
Аналітик із Lloyd's List Intelligence Мішель Бокманн заявив, що зараз тіньовий флот, який перевозить нафту з РФ, Ірану та Венесуели, налічує 669 кораблів, причому близько 40% танкерів перевозять саме нафту з РФ.
З жовтня до грудня 2024 року Мінфін США запровадив санкції проти ще 35 танкерів, які перевозили санкційну нафту.
У понеділок МО США заявило, що додало до списку санкцій найбільшу судноплавну компанію КНР COSCO, оскільки вона активно працює з китайськими військовими.
Через санкції США було збільшено витрати на логістику. У грудні Іран став продавати Китаю нафту за найвищою ціною 2024 року.
Інвестиційний банк упевнений, що постачання іранської нафти знизиться до 3,25 млн барелів на добу.
Незабаром адміністрація Байдена дістанеться і російської нафти.