Країни Європейського Союзу відчайдушно сперечаються, але так і не дійшли єдиної думки щодо надання Україні довгострокових гарантій безпеки від російської агресії без участі США.
Як пише видання Financial Timesпрезидент України Володимир Зеленський на зустрічі у Брюсселі попередив, що будь-яких гарантій лише від європейських країн без участі США мало. Вони не будуть “достатніми” для забезпечення довгострокового захисту України від намірів Росії захопити країну.
Зеленський також сказав, що не публічно розкриватиме жодних деталей обговорень із західними країнами щодо можливих гарантій безпеки.
Як розповіли FT чиновники, обізнані про перебіг переговорів, деякі лідери висували довгострокові пропозиції щодо підтримки України, але думки про те, що Європа може продовжувати надавати гарантії безпеки без підтримки США, розійшлися.
“Обов'язкові гарантії безпеки від європейських столиць, які потенційно залучать їх до війни з Росією, якщо Україна знову зазнає нападу, нездійсненні без гарантії того, що США підтримають ці європейські армії”, – цитує FT слова чиновників.
Як зазначає видання, раніше президент Франції Еммануель Макрон висунув ідею відправки європейських військ в Україну для забезпечення дотримання можливої мирної угоди, “але багато інших столиць ЄС ставляться до цієї ідеї з глибоким скептицизмом, і неясно, чи такі миротворчі сили будуть доповнювати або замінювати собою гарантії”. безпеки”.
Італія готова відправити військові підрозділи до України, заявив міністр оборони Італії Гвідо Крозетто.
Не виключають появи своїх військових в Україні країни Балтії та Польща, які не збираються чекати, коли перевага у війні опиниться на боці Росії. Союзники введуть війська в Україну, якщо путінська армія досягне серйозних успіхів на полі бою.
Водночас прем'єр-міністр Дональд Туск та глава МЗС Радослав Сікорський заявили, що Польща відмовляється брати участь у миротворчій місії.
Великобританія не відкидає відправлення своїх військових до України.
І навіть Німеччина в останній момент теж погодилася. Щоправда, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус зізнався, що поки що не знає, як саме можуть виглядати миротворчі сили. І вимагає, щоб і Україна, і Росія схвалили мандат для миротворців, у тому числі й німецьких.