Завдяки операції у Курській області вдалося відтягнути зі сходу частину російських сил. І так, якби Україна хотіла, то атомну електростанцію (АЕС) біля Курська було б захоплено, заявив президент Володимир Зеленський в інтерв'ю представникам ЗМІ країн Північної Європи
Зеленський розповів, що треба розуміти як саме розпочалася Курська операція. Зокрема, Україна отримала інформацію, що російський диктатор Володимир Путін прагне створити буферну зону на півночі та сході України, а це означає поглиблення російських військ на українську територію ще на 10-30 км.
У зв'язку з цим, як зазначив глава держави, коли в Україні зрозуміли, що ніхто не надасть Силам оборони далекобійну зброю, а росіяни продовжують знищувати українські міста та села, тоді Україна вирішила розпочати Курську операцію, щоб створити таку буферну зону на російські території для захисту міста Суми.
“Ми зайшли туди. Так, у нас був успіх. Так, ми взяли під контроль цю територію через це, але, як бачите, у західних медіа заявляли, що ми намагаємося захопити якісь заводи, енергосистеми та атомні станції. Ні, ми навіть не намагаємося цього зробити”, – наголосив Зеленський.
При цьому він сказав, що Росія перемістила деякі сили з Харківщини на Курщину, а також росіяни перемістили деякі війська зі сходу України, де співвідношення сил становило один до восьми на користь росіян. Але цього було замало, щоб зупинити росіян на Донбасі.
Водночас, за словами Зеленського, завдяки Курській операції вдалося врятувати місто Суми від окупації.
Також Зеленський сказав, що Україна все ж таки повернулася до питання надання дозволу на далекобійні удари і розробила План перемоги, бо Україна хоче жити.
“Росія думає, що вони дуже сильні, але якби ми захотіли захопити їхню атомну станцію, ми зробили б це, ми могли це зробити, але ми ніколи не хотіли цього, тому що розуміємо, що це означало б стати такими ж, як Росія . Ми не окупуємо їх критичну інфраструктуру, як це вони зробити із Запорізькою атомною станцією”, – наголосив Зеленський.