Зробили якісний і кількісний стрибок: деталі атаки 200 дронами, яку здійснили Сили оборони

Різне

В ніч з 13 на 14 січня українські сили оборони завдали масований удар по об'єктах на території Росії, застосувавши приблизно 200 дронів та інші ударні засоби. Внаслідок атаки противник зазнав досить серйозні пошкодження на доволі великій території.

Відстань і географія ударів у ніч на 14 січня була досить різноманітною. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Сергій Грабський, зазначивши, що удари завдавалися як в глибину російської території, так і поблизу кордону. Українськими силами була застосована комбінована тактика.

Під ударами перебували об'єкти військово-промислового комплексу і ті, що забезпечують пальним Росію і її збройні сили.

«Маю надію, що наслідки цих ударів будуть дуже уважно вивчені нами, і таких ударів будемо спостерігати все більше і більше на ширшій географії», – наголосив військовий експерт.

Ця атака, на його думку, доводить, що противник фізично не може захистити всі свої об'єкти, тому географія ударів має розширюватися. Водночас тактика таких ударів має бути різноманітнішою, щоб мінімізувати спротив російської ППО.

Загалом з початку війни Україна зробила дуже якісний і кількісний стрибок щодо розвитку технологій завдання ударів вглиб російської території.

“Якби нам у 2022 році сказали, що ми будемо уражати Казань, ніхто б не повірив. Вперше за 600 років – з середини XVI століття – ударні сили влучили по цьому місту”, – зауважив він.

Також складними були удари по Північному Кавказі, по Грозному. Засобам потрібно було подолати величезну відстань, глибоко ешелоновану протиповітряну оборону на маршруті слідування. Це, за словами Грабського, дуже складний рельєф, який потребував серйозного напруження сил та засобів.

«Крім того, атаку 200 дронами, яку запустили Сили оборони, Росія собі не може дозволити. Останні її атаки складалися щонайбільше з 80 – 90 дронів», – наголосив Сергій Грабський.

Також, за словами військового експерта, Україна змінила тактику ударів, які застосовувалися в близькій зоні. Було використано систему придушування: запускались дрони, які розосереджували і виснажували систему ППО противника, а потім завдавались удари.

Нагадаємо, у Курській області українські військові дроном-камікадзе атакували автобусну зупинку, де стояли окупанти.


Рейтинг статті