Зміна уряду в Україні напряму пов’язана з Трампом, – джерела

Зміна уряду в Україні напряму пов’язана з Трампом, – джерела Україна

Однією з основних цілей зміни уряду України цього тижня є прагнення президента Зеленського вивести на керівні посади тих людей, які можуть успішно взаємодіяти з новою президентською адміністрацією в США. Про це пише Bloomberg, передають Патріоти України.

Автори публікації нагадують, що саме Юлія Свириденко, яка тепер обіймає посаду прем’єр-міністра, навесні змогла укласти зі США більш-менш прийнятну угоду щодо українських природних ресурсів. Після тижнів виснажливих переговорів обидві сторони могли вийти до публіки із документом, який виглядає дипломатичним успіхом.

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/zmina-uryadu-v-ukraini-napryamu-pov-yazana-z-trampom-dzherela/
© Сила Слова

За словами поінформованих співрозмовників Bloomberg, Зеленський начебто ще в минулому році почав обмірковувати можливість заміни прем’єра Дениса Шмигаля на його підлеглу, яка керувала Міністерством економіки. І саме її успіх у складних переговорах з американцями, кажуть джерела, остаточно схилив президента до рішення, втіленого цього тижня.

Автори публікації також звернули уваги, що масштабні перестановки в українському уряді відбулися на тлі помітного потепління у відносинах Білого дому з Офісом президента України. «Через невизначеність щодо того, як довго може тривати поворотний момент Трампа, український уряд швидко вжив заходів, щоб пристосуватися до сприятливіших обставин», – ідеться у публікації.

За словами джерел, Свириденко була єдиною кандидатурою, яку Зеленський розглядав на посаду нового прем’єр-міністра, оскільки був задоволений не лише її дипломатичними успіхами з американцями, але й загалом її роботою в Міністерстві економіки. На чолі цього міністерства вона довела свою здатність залучати іноземне фінансування та стимулювати економічне зростання Україні, повідомило джерело.

Як пише Bloomberg, окрім самої Свириденко за успіх у переговорах із США були підвищені і деякі інші представники переговорної команди. Зокрема Тарас Качка змінив крісло заступника міністра економіки на посаду віце-прем’єр-міністра з питань євроінтеграції.

Міністр юстиції Ольга Стефанішина отримала посаду посла в США теж завдяки своїй ролі в укладенні все тієї ж ресурсної угоди з американцями, йдеться у публікації. «Американський напрямок дуже важливий, і у нас є щонайменше три напрямки співпраці – фонд ресурсів, торговельна угода та угода про озброєння», – сказала Свириденко журналістам у п’ятницю, що Bloomberg наводить як цитату на підтвердження описаних причин зміни уряду України.

Рейтинг статті