Подільський районний суд Полтави засудив місцеву жительку, яка поширювала відомості про розташування мобільних груп ТЦК та поліції, фактично сприяючи ухиленню від мобілізації. Про це йдеться у справі від 5 листопада 553/3370/25 (провадження № 1-кп/553/700/2025).
За даними слідства, 32-річна жінка навесні 2025 року приєдналася до Telegram-каналу «Где повестки Полтава?», а в червні-липні опублікувала п’ять повідомлень із відомостями про місцезнаходження патрулів у різних районах міста.
Суд призначив їй 5 років позбавлення волі, але через визнання вини та угоду зі слідством — звільнив від реального відбування покарання, встановивши 1 рік іспитового строку. У цей період жінка зобов’язана реєструватися в органі пробації, повідомляти про зміну місця проживання чи роботи та не може виїжджати за кордон без дозволу.
«На підставі п. 4 ч. 1 ст. 96-2 КК України в порядку спеціальної конфіскації вилучити у власність держави речовий доказ – мобільний телефон IPHONE 16 PRO MAX», йдеться у рішенні суду.
Суд наголосив, що вирок може бути оскаржено до Полтавського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його оголошення на підставах, передбачених ч. 4 ст. 394 КПК України.
Раніше повідомлялося, що у п’ятницю, 14 листопада, у лісі поблизу Калуша на Івано-Франківщині знайшли тіло мобілізованого, який вирушив на СЗЧ.