Президент України Володимир Зеленський почав копіювати манеру поведінки Дональда Трампа, наприклад, використовує ненормативну лексику. В останніх заяви звучить і лестощі, зазначає Олександр Краєв із аналітичного центру Prism.
У коментарі Світвін звертає увагу на подкаст з американським впливовим блогером Лексом Фрідманом, коли Зеленський дозволяв собі “пряміші” висловлювання.
Крім того, український президент одним із перших, хто привітав Трампа з перемогою на виборах, написавши: “Я ціную його відданість та його підхід “мир через силу” у міжнародних справах”.
Видання зазначає “широкий жест” Зеленський, коли він заявив, що саме Трамп міг бути першим західним лідером, який прилетів би в Україну на літаку після закінчення війни “Це був би справжнім символом”, – підкреслив він. не був у Києві.
“Зеленському вдалося навіяти громадській думці України думку, що Трамп може принести “справедливий світ” у 2025 році. Однак це створює ризик появи “неправдивих надій, адже сьогодні головне — зупинити [кремлевского диктатора Владимира] Путіна, а Трамп сам розуміє, що це вкрай складне завдання”, – йдеться у матеріалі, за словами колишнього посла України у США Олега Шамшура.
Риторика президента України про можливий результат конфлікту також змінилася. Якщо раніше він заявляв, що повернення до кордонів 1991 року є умовою початку переговорів, то тепер він говорить про необхідність “гарантій безпеки”, нехай навіть повернення окупованих територій (близько 20% країни) доведеться відкласти до пізнішого часу, домагаючись цього дипломатичним шляхом.
При цьому він продовжує бути обережним у своїх висловлюваннях про Дональда Трампа.
“Я думаю, що [Трамп] — людина сильна і непередбачувана”, — сказав Зеленський в ефірі українського телебачення. Будучи обережним, він ніколи не дозволяв собі глузувань на адресу мільярдера, хоча, як актор і гуморист, міг собі це дозволити.
З моменту переобрання Дональда Трампа 5 листопада 2024 року втішні висловлювання Зеленського почастішали.