“Зарубіжні партнери не розуміють, на якій підставі ми санкції вводимо і чому підсанкційні компанії позбавлені можливості оскаржити рішення влади. В них так не прийнято”, – Голобуцький

“Україна продовжує тиснути на російський бізнес за допомогою санкцій. І в цій справі без допомоги Заходу не обійтися. Але в цьому якраз ускладнення: США та Європа не квапляться підтримувати українські санкції. Причина – зарубіжні партнери не розуміють, на якій підставі ми ці санкції вводимо і чому підсанкційні компанії позбавлені будь-якої можливості оскаржити рішення влади. В них так не прийнято”, – пише політтехнолог Олексій Голобуцький на своїй сторінці у соцмережі “Фейсбук”, передають Патріоти України, та продовжує:
“На жаль, в Україні – може, через брак досвіду, може, з якихось інших причин, – санкційний механізм працює, м’яко кажучи, недосконало. Під санкції потрапляють ті, хто на них не заслуговує, або, коли наявна об’єктивно однакова ситуація, одні опиняються під санкціями, а інші ні. І ті, на кого наклали обмеження без обґрунтування, не мають легальної можливості подати на якусь апеляцію.

Зараз війна, вороги й агенти дійсно виявляються в дуже багатьох галузях, – тож під санкційну «гарячу руку» може потрапити кожен. Та ж Parimatch: неодноразово заявляла, що вийшла з Росії, припинила всі зв’язки з агресором, відкликала франшизу. Але їй все одно перекрили кисень – рішенням РНБО заборонили діяльність на 50 років. А нещодавно КРАІЛ ще й позбавила її ліцензії, мотивуючи це тим, що це автоматичний наслідок для підсанкційних гравців грального ринку. Щоправда, у комісії додали, що якщо санкції знімуть, то компанія знову може подаватися на отримання ліцензії. Потім колись.

От тільки оце «якщо» свідчить, що в державних структурах припускають, що санкції можуть бути зняті – тобто, що можливо для них дійсно немає причини. Бо цей кейс доводить, що санкційну політику в Україні потрібно переглядати. Чи можемо ми під час війни розкидатися успішним бізнесом, його податками і робочими місцями – якщо впевненості в порушеннях немає? Закривати бізнес одразу на десятиліття – без залізобетонних доказів і без стандартної для будь-якої правової держави можливості довести відсутність порушень? В нормі компанії повинні мати змогу апелювати до влади і добиватися справедливості, якщо її не дотримано вповні. А влада, своєю чергою, повинна вміти визнавати свої помилки і приймати підтверджені аргументи іншої сторони.

Бо зі сторони виглядає так, ніби Parimatch під виглядом очищення від тих, хто співпрацює з ворогом, просто викинули з ринку, щоб завести туди інших гравців. Не факт, що дійсно не пов’язаних з Росією. Україна не може собі дозволити валити бізнес лише за те, що він комусь заважає чи хтось захотів собі шматок пирога”.

Прокоментуйте:

Back to top button