Екс-головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що йому “заблокували” створення підготовленого на Заході корпусу елітних військових. Це, за його словами, сталося в ключовий момент війни. Про це Залужний розповів у статті для The Times.
Зазначається, що наприкінці літа 2022 року існували плани щодо створення корпусу десантно-штурмових військ. Однак цей підрозділ так і залишився “тільки на папері” через бюрократичні проблеми.
У публікації Залужний висловив підтримку модернізації української армії, яку проводить президент України Володимир Зеленський. Йдеться про перехід армії на корпусну структуру замість бригадної.
“Залужний зазначив, що після здобуття незалежності в 1991 році Київ успадкував велику армію чисельністю 780 000 осіб. Однак структура збройних сил залишалася “радянською” і була, за його словами, “абсолютно нездатна” до ведення бойових дій”, – ідеться в матеріалі.
За словами Залужного, саме реформи, що зближують українську армію зі стандартами НАТО, допомогли Україні витримати початок повномасштабного наступу РФ. Однією з ключових реформ, яку просував ексголовком, була відмова від жорсткого розмежування між різними видами збройних сил – армією, флотом, ВПС, кіберпростором – на користь спільних операцій.
Після 24 лютого 2022 року командири ЗСУ виявилися перевантаженими і насилу впроваджували подальші зміни в армії, що складалася з понад 100 бригад, які підпорядковувалися кільком оперативно-тактичним групам, кожна з яких відповідала за окремий напрямок.
Тому влітку 2022 року Залужний розпочав перехід до корпусної структури за зразком США та Великої Британії, однак реформа не призвела до створення елітного корпусу десантно-штурмових військ, який, на його думку, був конче необхідний.
“Сама ініціатива була заблокована. Корпус десантно-штурмових військ, який мав розпочати навчання за кордоном, так і залишився тільки на папері”, – підкреслив він.