Можна припустити, що буквально у кожного пов’язані теплі спогади про дитинство, коли мова йде про запашне домашнє сало. Втім, купити дійсно смачний продукт не так вже й просто. Аби не отримати жорстке сало, треба знати кілька ключових правил.
Як обрати смачне сало для засолювання
Перше, на що завжди звертають увагу – це колір. Якісне сало буває білим або трохи рожевим. Ні в якому разі не беріть продукт, якщо воно сірувате чи жовте – це може говорити про низьку якість і про те, що продукт вже не свіжий. Рожеве сало зустрічається у молодих тварин, а біле – у дорослих.
Товщина самого шматка також багато про що говорить. Занадто тонке сало говорить про те, що тварину погано годували. Найкраще, коли товщина дорівнює 3-6 сантиметрам. Товстіші шматки теж можна купити, але вони будуть жорсткими.
Аромат сала може розказати про нього все. Він повинен бути тонким, ніжним і свіжим – без сторонніх домішок. Різкий запах аміаку чи гіркоти говорить про неправильні умови зберігання.
Текстура сала повинна бути однорідною та м’якою, а тому наявність твердих ділянок та ущільнень може стати ознакою низької якості. Варто натиснути на поверхню сала – на свіжому продукті залишиться вм’ятина, яка швидко розрівняється.
Любителі сала з прошарком м’яса мають пам’ятати про те, що воно повинно бути не лише смачним, але й красивим. М’ясний шар має бути рівномірним – червоним або рожевим. На сіре м’ясо також не варто дивитись.
Шкірка, мабуть, є основним “елементом”. Вона повинна бути м’якою, без видимих дефектів. Колір має бути від жовтого до коричневого – залежно від способу обробки. Запах горілої шкірки вказує на домашнє виробництво.