Озимий часник зійшов восени: що робити, щоб не погіршити ситуацію ще більше

Різне

Досвідчені дачники знають, що цибулю і часник можна посадити навесні або восени. Здавалося б, тут немає нічого складного: підбираємо правильний сорт, оптимальний час для посадки і дотримуємося простих правил, щоб потім отримати гарний урожай. Однак цього року осінь видалася дуже теплою, через що часник проріс ще до настання заморозків. theLime ділиться простими порадами, що робити в цьому випадку. apostrophe.ua

Докладніше про це розповіли з вирощування часнику на своєму каналі “Часник Чернігів”.

Фото: pixabay.com

Чому часник зійшов перед настанням морозів?

1. Погодні умови

Основна і зазвичай єдина причина передчасного проростання озимих культур – тепла погода із плюсовою температурою повітря. В ідеалі посаджений під зиму часник ще до постійних морозів повинен встигнути вкоренитися і в такому вигляді перезимувати. Але оскільки зими останнім часом відрізняються аномальною плюсовою температурою, яка є своєрідним сигналом для активного росту рослин, деякі культури встигають не тільки вкоренитися, але ще й прорости.

2. Регіон

Терміни посадки необхідно коригувати залежно від погодних умов у кожному регіоні.

3. Глибина посадки

Через те, що часник посадили не на потрібну глибину, плюс зберігалася тепла та сонячна погода, а в ґрунті було достатньо вологи, рослина починає проростати восени. Мінімальна глибина посадки має бути 5-7 см.

4. Сорт

Деякі сорти ніколи не проростають восени, а інші навпаки.

5. Стимулятори зростання

Якщо ви заздалегідь обробили зубчики стимуляторами росту, часник може зійти перед початком зими.

Що ж робити, якщо 2-3 листочки часнику зійшли ще до настання зими, а не наприкінці лютого, як це має бути в ідеалі? По-перше, не панікувати. Часник перезимує й у такому вигляді. Нічого робити не потрібно, щоб не погіршити ситуацію.

По-друге, в жодному разі не потрібно присипати озимий часник землею і накривати соломою чи листям. Вкривати рослини потрібно було до того, як вони проростуть.

Рейтинг статті