Щоб отримати потужний врожай соковитого та великого часнику – потрібно знати про деякі нюанси та хитрощі. Наприклад про те, де не слід висаджувати цю культуру.
Городники розповіли, на місці яких культур не можна висаджувати часник
Щоб часник виріс здоровим і великим, необхідно правильно підбирати попередні культури, які росли на грядці перед його висадкою. Варто заздалегідь складати графік посадок і планувати ділянку так, щоб перед часником не були розміщені небажані попередники. Наприклад, не слід висаджувати часник після зелені, петрушки, селери, пастернаку, редиски чи моркви.
Після пряних трав часник також зростатиме неефективно. Якщо не хочете, щоб врожай був пошкоджений нематодою, не висаджуйте часник після цукрових буряків, ріпаку та картоплі. Досвідчені садівники зауважили, що часник погано розвивається після цибулинних культур, таких як шалот, порей, батун, шніт та інших представників цього сімейства.
Також не рекомендується висаджувати часник після нарцисів і гвоздик, оскільки вони мають спільні хвороби з часником, що може негативно позначитися на врожаї. Натомість висаджувати часник після бобових культур корисно, оскільки горох і квасоля є популярними попередниками для нього та забезпечують безпеку врожаю.
Часник також чудово зростає після сидеральних і кормових рослин, таких як гірчиця, конюшина та люцерна (за винятком вівса та ячменю). Підходящими попередниками є й гарбузові культури — огірки, патисони та кабачки, які залишаються дозрівати до осені, після чого одразу можна висаджувати часник. Перед посадкою ґрунт варто удобрити й розпушити, а потім зачекати кілька тижнів.
Капуста загалом є небажаним попередником для часнику, але з винятками: після цвітної капусти й ранньої білокачанної можна виростити гарний урожай часнику!
Тепер, знаючи всі ці нюанси, ви точно зможете виростити потужний врожай часнику!