Як зберегти пам'ять та ясний розум до глибокої старості: підказка вчених

Різне

З роками майже у кожної людини знижується активність головного мозку, спостерігається погіршення пам'яті та когнітивних функцій. Щоб уникнути цього чи хоч би сповільнити негативні тенденції, вчені виробили рекомендації.

Вважається, що пам'ять здатна розвиватись до 25 років. До 45 років вона перебуває у статичному стані, а потім починає поступово “згасати”.

Виявилося, що постійне навчання захищає від деменції та втрати пам'яті. Вчені з Великобританії та Фінляндії провели дослідження за участю 880 добровольців. Вчені дійшли висновку, що навчання чогось нового знижує ризик появи деменції на 25%.

Експерти зазначають, що це може бути будь-який вид розумової діяльності: читання книг, проходження курсів в'язання або здобуття нової професії. Головне, щоб мозок постійно отримував нові знання, які згодом переходили у навички.

Однак нейрофізіологи наголошують, що втрата пам'яті – це добре, бо має велике еволюційне значення. Якби людина зберігала в мозку всі епізоди свого життя, то не змогла б використати цей досвід собі на благо. Тому мозок систематизує всю інформацію, фільтрує і прибирає її подалі від свідомості, щоб людина могла при необхідності скористатися нею як досвідом.

Рейтинг статті