Як виник штам коронавірусу Омікрон: у ВООЗ оприлюднили теорію

Новий штам коронавірусу Омікрон (B.1.1.529) з Африки міг утворитися в організмі людини, яка після перенесеного COVID-19 мала слабкий імунітет і не змогла повністю вилікуватися. Така гіпотеза про походження нової мутації – одна з тих, які розглядають у Всесвітній організації охорони здоров’я.

Про це розповіла представниця ВООЗ Марія ван Керкхові в інтерв’ю Financial Times. В організації вона очолює технічну групу у підрозділі надзвичайних захворювань. Раніше ВООЗ після термінового засідання позначила південноафриканський штам як “той, що викликає занепокоєння”.

Коментуючи інформацію про новий штам коронавірусу, експертка закликала не звинувачувати країни, де його виявили. Реагувати на новий варіант вірусу, за її словами, потрібно адекватно і не піддаватися панічним настроям.

Вона також нагадала, що у світі прогресує небезпечний COVID-штам Дельта, через який продовжують помирати пацієнти у всіх країнах. “Не можна забувати, скільки людей ним заражено”, – сказала представниця ВООЗ.

Вона додала, що за мутаціями коронавірусу, в тому числі й за штамом Омікрон, потрібно уважно стежити та проводити більше тестів.

У яких країнах Європи зафіксували Омікрон:

  • перший випадок нового варіанту COVID-19 було виявлено у Бельгії. Він підтверджений у невакцинованої молодої жінки.
  • У Великій Британії офіційно підтвердили два випадки зараження новим COVID-штамом. Глава МОЗ країни Саджид Джавід заявив, що випадки пов’язані між собою і мають зв’язок із поїздками до Південної Африки.
  • Два випадки також виявили у Німеччині. Ще одне можливе зараження Омікроном потребує перевірки. Йдеться про людину, яка прибула до Німеччини з ПАР, повідомляє Міністерство із соціальних питань землі Гессен.
  • Новий варіант коронавірусу також виявили і в Італії. Його діагностували в Мілані у повністю вакцинованого пацієнта, який прибув із Мозамбіку, повідомили у МОЗ країни.
  • У Чехії перевіряють на Омікрон людину, яка повернулася до країни з Намібії, пише The Guardian. Наразі зараження не підтверджено офіційно, зразок ще досліджується.

Чому всіх стривожив новий COVID-штам з Африки та наскільки він небезпечний – читайте у матеріалі.

Back to top button